BILETY   |   MKS TV

ENERGA MKS KALISZ

Oficjalna strona internetowa

Sponsorem Tytularnym Klubu Energa MKS Kalisz jest Energa Grupa ORLEN.

Rok 2016 jest rokiem przestępnym, który ma 366 zamiast 365 dni. W związku z tym faktem władze Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej i PZPS wyszli z ciekawą inicjatywą.

W wyjątkowym pod względem sportowym roku 2016, w którym świętujemy Igrzyska Olimpijskie, ponownie gościmy w naszym kraju finały Ligi Światowej oraz przygotowujemy się do przyszłorocznych Mistrzostw Europy w Polsce, PZPS zaprasza serdecznie do udziału w akcji Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej (CEV) – „One Day More 4 Volleyball” („Jeden Dzień Więcej dla Siatkówki”), by jak najszerzej promować naszą dyscyplinę jako sport dla każdego.

Akcja polega na zorganizowaniu w całej Europie jak największej liczby meczów siatkówki w tym szczególnym, bo przeżywanym tylko raz na cztery lata dniu 29 lutego. – Mamy nadzieję ustanowić rekord w liczbie meczów siatkarskich rozegranych w Europie jednego dnia oraz eksponować siatkówkę jako pierwszą międzynarodową dyscyplinę sportu, która podjęła takie wyzwanie – pisał w informującym o inicjatywie liście Prezydent CEV Aleksandar Boricić. Akcja ta ma pokazać piłkę siatkową jako „sport dla absolutnie każdego, niezależnie od możliwości fizycznych, technicznych umiejętności, wieku”.

PZPS zachęca wszystkich do zorganizowania i uwiecznienia na zdjęciach lub wideo jednosetowych meczów (do 29 punktów, 6 na 6 zawodników) na wszystkich poziomach zaawansowania zawodników, w dowolnych grupach wiekowych. Dodatkowych informacji udzielamy mailem pod adresem zgloszenia@pzps.pl

Rok 2016 ma o jeden dzień więcej. Spędźmy go z siatkówką.

źródło – WZPS Poznań