Jesteś tutaj
Główna > #Volleyball > Wygrana w Krośnie. Mamy play-off’y!

Wygrana w Krośnie. Mamy play-off’y!

Na dwie kolejki przed końcem fazy zasadniczej nasze siatkarki zapewniły sobie udział w fazie play-off pierwszej ligi. Gwarancję miejsca w czołowej ósemce dała im wyjazdowa wygrana z Karpatami Krosno.

Podopieczne Daniela Przybylskiego i Marty Kuehn-Jarek świetne zaczęły sobotnie zmagania. Pierwszego seta wygrały do 18, drugiego zaś do 21. W ten sposób były pewne, że z dalekiej podróży przywiozą do Kalisza co najmniej punkt. Rywalki zdołały jeszcze doprowadzić do tie-breaka, ale w nim lepsze były siatkarki Calisii, które wygrywając decydujący set 15:13 zgarnęły cenne dwa punkty. Dzięki nim, a ponadto porażce Nike Węgrów w Szczyrku, kaliski zespół jest już pewny udziału w fazie play-off.

W zasadniczej części sezonu beniaminek z Kalisza rozegra jeszcze jeden mecz. W najbliższą sobotę uda się do Węgrowa. Liga gra też w środę, ale wówczas kaliszanki będą pauzowały.

Wyniki

DrużynaSety12345Małe punkty
Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ MOSiR21821252513102
Energa MKS Kalisz (siatkówka kobiet)3252514201599
Top