Jesteś tutaj
Główna > Sekcja siatkówki męskiej > Kadra odprawiona. Pewny triumf siatkarzy

Kadra odprawiona. Pewny triumf siatkarzy

Drugie z rzędu zwycięstwo zanotowali w sobotę nasi siatkarze. Tym razem podopieczni Mariusza Pieczonki i Wojciecha Pytlarza pokonali gładko u siebie SMS PZPS Spała 3:0.

To był świetny mecz w wykonaniu kaliszan. Gospodarze grali praktycznie bezbłędnie, punktowali seriami, a ich największym atutem była zagrywka. W tym elemencie mieli kolosalną przewagę nad młodzieżowymi reprezentantami Polski, co przełożyło się też na wynik. Pierwszego seta wygrali do 18, drugiego do 12, a trzeciego do 20, choć meczbola mieli już przy stanie 24:17. Szkoleniowiec dał jednak wtedy pograć wszystkim zawodnikom, których w sobotę miał do dyspozycji, stąd lekkie rozluźnienie w końcówce.

Dzięki drugiej kolejnej wygranej kaliski zespół awansował na szóste miejsce w tabeli grupy 3 drugiej ligi. W fazie zasadniczej rozegra jeszcze dwa mecze, oba w tym tygodniu. Na pierwszy z nich wyruszy w środę do Ozorkowa. Początek starcia z tamtejszą Bzurą o 17:00.

Wyniki

DrużynaSety123Małe punkty
Energa MKS Kalisz (siatkówka mężczyzn)325252575
SMS PZPS II Spała018122050
Top