Jesteś tutaj
Główna > Sekcja siatkówki żeńskiej > Siatkarki już trenują

Siatkarki już trenują

W poniedziałek siatkarki MKS-u rozpoczęły przygotowania do nowego sezonu. Nad zbudowaniem odpowiedniej formy i atmosfery oraz zgraniem pracować będą przez dwa miesiące, bo tyle pozostało do premierowych meczów o stawkę.

– Rozpoczęliśmy od rana spotkaniem organizacyjnym, podczas którego dziewczyny zapoznały się z planem przygotowań na sierpień i wrzesień, formą treningów oraz terminarzem. Zrobiliśmy też pierwsze badania w postaci analizy składu ciała, krótką siłownię, żeby dobrze poznać obiekt, a popołudniu spotkaliśmy się na zajęciach w hali – mówi trener Mariusz Wiktorowicz.

Przez pierwsze tygodnie kaliszanki trenować będą dwa razy dziennie, łącząc zajęcia na siłowni i w hali z ćwiczeniami w terenie i na boiskach do piłki plażowej. We wrześniu zaczną rozgrywać sparingi. Na początek pojadą na turniej do Poznania, ponadto mają zaproszenia do udziału w zmaganiach towarzyskich w Legionowie i Warszawie.

Top