Jesteś tutaj
Główna > #Volleyball > Zadecydował tie-break. Siatkarki z kolejną wygraną!

Zadecydował tie-break. Siatkarki z kolejną wygraną!

Na otwarcie rundy rewanżowej fazy zasadniczej I ligi nasze siatkarki pokonały po tie-breaku Grupę Azoty PWSZ Tarnów.

Grające przed własną publicznością tarnowianki wysoko zawiesiły poprzeczkę. W sobotnim meczu, pierwszym dla obu ekip w rundzie rewanżowej, dwukrotnie prowadziły w setach. Górę wzięło jednak doświadczenie kaliskiej drużyny i twardy charakter, którym podopieczne Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego wykazały się w tym sezonie już wielokrotnie. Wyższość nad rywalkami pokazały w czwartym i piątym secie. Pierwszego z nich wygrały gładko, do 15, a tego decydującego również bez problemów, do 8, prowadząc nawet 13:2. Dla liderek pierwszej ligi było to już dwunaste zwycięstwo w tym sezonie. Nadal są one jedyną niepokonaną drużyną na zapleczu Ligi Siatkówki Kobiet.

***

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – Energa MKS Kalisz 2:3 (25:23, 24:26, 25:20, 15:25, 8:15)

Energa MKS: Wawrzyniak, Dybek, Janicka, Łukasiewicz, Sroka, Isailović oraz Bulbak (l), Głowiak (l), Kucharska, Raczyńska, Andrzejczak

Top