Wprawdzie przegraliśmy mecz otwierający nowy sezon w PGNiG Superlidze, ale rywale nie mieli dziś łatwego zadania. W wielu momentach niedzielnego starcia z Orlen Wisłą Płock pachniało niespodzianką, jednak ostatecznie to wicemistrzowie kraju byli górą. Zwyciężyli 29:26.

Energa MKS bardzo dobrze weszła w mecz, bez kompleksów od pierwszych minut punktując wyżej notowanych rywali. Na półmetku pierwszej połowy podopieczni Pawła Ruska bez problemu wypracowali czterobramkową przewagę (7:3), wlewając w serca jak zwykle licznie zgromadzonych w kaliskiej Arenie kibiców nadzieję na pierwszą w sezonie niespodziankę. Bo choć w kolejnych minutach „Nafciarze” zdołali dogonić wynik, pewnie czuć się nie mogli. Na przerwę  schodzili prowadząc zaledwie jedną bramką (14:13).

Także po powrocie nas parkiet gospodarze nie spuszczali z tonu. Mecz toczył się bramka za bramkę i kto wie jak ostatecznie wyglądałby końcowy wynik, gdyby nie częste wykluczenia w szeregach kaliskiej ekipy. Wprawdzie gościom sędziowie też nie szczędzili kar, ale grę w osłabieni zdecydowanie gorzej znosili ci pierwsi, tracąc cenne bramki.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu przed szansą na wyrównanie stanął  Michał Drej, niestety nie wykorzystał rzutu karnego, a takich błędów przeciwnik pokroju Wisły nie wybacza. 2-3 bramki przewagi wypracowane przez „Nafciarzy” w kolejnych minutach i kontrolowanie bezpiecznego dystansu, wystarczyły,  by cenne trzy punkty pojechały do Płocka.

1.seria PGNiG Superligi mężczyzn, 02.09.2018r.

Energa MKS Kalisz – Orlen Wisła Płock 26:29 (13:14)

Kary: Energa MKS – 14 min, Orlen Wisła – 14 min. Rzuty karne: Energa MKS 3/4, Orlen Wisła 3/6.
MKS: Zakreta 1, Padasinow – Szpera 7, Kniaziew 5, Krytski 5, Drej 3, Pilitowski 4, Adamski 1, Bałwas, Kwiatkowski, Czerwiński, Bożek, Misiejuk.
Wisła: Borbely, Wichary – Góralski 5, Racotea 4, Sulić 3, de Toledo 3, Mihić 3, Zabić 3, Krajewski 3, Moya 2, Tarabochia 2, Mlakar 1, Piechowski.