Jesteś tutaj
Główna > #Volleyball > Energa MKS Kalisz zagra w Lidze Siatkówki Kobiet!

Energa MKS Kalisz zagra w Lidze Siatkówki Kobiet!

Wielka chwila w sportowej historii Kalisza! Drużyna siatkówki żeńskiej Energi MKS Kalisz zagra w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce – Lidze Siatkówki Kobiet! Informację tę na specjalnej konferencji prasowej przekazał prezes klubu Błażej Wojtyła oraz jego goście.

Na sobotnim spotkaniu z dziennikarzami pojawili się Ryszard Czarnecki – poseł do Parlamentu Europejskiego oraz wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Artur Popko – prezes zarządu Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej, Grzegorz Sapiński – Prezydent Miasta Kalisza, Mariusz Wiktorowicz – trener siatkarek Energi MKS Kalisz oraz Piotr Kaleta – poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej.

Wspólnie przekazali radosną nowiną o powrocie kaliskiej siatkówki żeńskiej do ekstraklasy. To historyczna chwila w dziejach Kalisza, ponieważ nigdy dotąd dwie sekcje jednego klubu nie walczyły w najwyższych klasach rozgrywkowych.

W swoich wypowiedziach goście podkreślali dobry klimat dla sportu, jaki obecnie panuje w mieście oraz zapewnili wsparcie dla drużyny.

To wielka chwila nie tylko dla klubu, ale też dla kaliskich kibiców, którzy niemal co tydzień będą mogli oglądać sport na najwyższym poziomie w wykonaniu piłkarzy ręcznych oraz siatkarek.

Sezon Ligi Siatkówki Kobiet w Kaliszu startuje 3 listopada. Tego dnia nasz zespół rozpocznie przygodę z LSK i zmierzy się z BKS PROFI CREDIT Bielsko-Białą.

Top