Jesteś tutaj
Główna > #Volleyball > Cenny sprawdzian przed ligą. Siatkarki na turnieju w Goleniowie.

Cenny sprawdzian przed ligą. Siatkarki na turnieju w Goleniowie.

Na czwartym miejscu zakończyły zmagania w turnieju piłki siatkowej Goleniów Cup 2018 zawodniczki Energi MKS Kalisz. W trwających od piątku do niedzieli zawodach uczestniczyły zespoły, z którymi już wkrótce podopiecznym Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego przyjdzie się mierzyć w Lidze Siatkówki Kobiet.  

Turniej w Goleniowie był dla kaliskiego beniaminka doskonałym sprawdzianem przed inauguracją zmagań w siatkarskiej ekstraklasie, od której dzieli je dokładnie miesiąc. W trzydniowych zmaganiach poza ekipą z Kalisza wzięły udział reprezentujące najwyższy szczebel krajowej siatkówki żeńskiej Volley Wrocław, BKS Bielsko Biała i Pałac Bydgoszcz.

W piątek, pierwszym dniu rywalizacji podopieczne Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego zmierzyły się z drużyną z Wrocławia i choć walczyły dzielnie uległy rywalkom 0:3, przegrywając kolejne sety do 21, 19 i 16.

Sobotnie starcie z BKS-em Bielsko Biała kaliszanki zaczęły obiecująco, wygrywając pierwszą partię do 23. Kolejne należały już jednak do przeciwniczek. Mimo ambitnej postawy i wielu momentów równorzędnej walki, siatkarki Energi zmuszone były uznać wyższość bielszczanek.

Przegraną ekipy z Kalisza zakończył się też ostatni z turniejowych meczów, przeciwko Pałacowi Bydgoszcz, ale i po tym spotkaniu kaliszanki nie musiały wstydzić się swojej postawy. Pałacanki, które ostatecznie triumfowały w całym turnieju, musiały się nieźle napocić, by zakończyć rywalizację z kompletem zwycięstw. To kaliszanki wygrały pierwszego seta, a w drugim wynik długo oscylował wokół remisu i dopiero w końcówce bydgoszczanki podkręciły tempo zwyciężając ostatecznie do 21. Takim samym stosunkiem rezultatem zakończyła się też trzecia odsłona, ale już w kolejnej ponownie górą były kaliszanki, których przewaga wzrastała mementami nawet do dziesięciu oczek, a ostatecznie zwyciężyły do 21 wyrównując stan rywalizacji. W decydującym o losach meczu tie-breaku, mimo iż przy zmianie stron rywalki prowadziły zaledwie jednym punktem, w końcówce ich doświadczenie wzięło górę. Wygrały do 11 i cały mecz 3:1.

Ostatecznie kaliszanki zakończyły turniej na czwartym miejscu, ale bez wątpienia było to świetne przetarcie przed debiutem w Lidze Siatkówki Kobiet i meczami o stawkę.

II Turniej Piłki Siatkowej kobiet

Goleniów Cup 2018

28-30 września 2018 r.

Wyniki:

Volley Wrocław – Energa MKS Kalisz 3:0 (25:21, 25:19, 25:16)

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3 (22:25, 21:25, 23:25)

Energa MKS Kalisz – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 1:3 (25:23, 19:25, 21:25, 17:25)

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Volley Wrocław 3:0 (25:22, 25:20, 26:24)

Energa MKS Kalisz – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3 (25:21, 21:25, 21:25, 25:20, 15:11)

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Volley Wrocław 3:0 (30:28, 25:16, 25:22)

 Kolejność końcowa:

  1. Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 3, 8, 9:2
  2. BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3, 6, 6:4
  3. Volley Wrocław 3, 3, 3:6
  4. Energa MKS Kalisz 3, 0, 3:9

Energa MKS Kalisz – Justyna Andrzejczak, Aleksandra Cygan, Katarzyna Drewniak, Kinga Dybek, Anna Głowiak, Ewelina Janicka, Ljubica Kecman,  Sylwia Kucharska, Klaudia Kulig/libero, Agata Nowak/libro, Małgorzata Sobolewska, Malwina Stroińska, Natalia Strózik, Julia Wałek, Aleksandra Wańczyk.

 

 

Top