Jesteś tutaj
Główna > #Volleyball > Powalczyły z Budowlanymi

Powalczyły z Budowlanymi

Grot Budowlani Łódź był kolejnym zespołem, z którym na etapie przygotowań do rozgrywek Ligi Siatkówki Kobiet zmierzyły się zawodniczki  Energi MKS Kalisz. W sparingu rozegranym w hali w Pajęcznie kaliszanki uległy brązowym medalistkom ubiegłego sezonu LSK 0:4.

Wynik meczu, choć dla kaliszanek niekorzystny, nie oznacza że było to jednostronne spotkanie. Świadczą o tym rezultaty poszczególnych setów, które  podopieczne Mariusza Wiktorowicza wprawdzie przegrały, ale bardzo nieznacznie. W pierwszym prowadziły nawet 8:2, a później 18:17, ale ostatecznie przegrały do 21. Losy drugiej i trzeciej partii, a także rozegranego na zasadach tie-breaka czwartego seta, również rozstrzygnęły się dopiero w końcówce.

Sparing w Pajęcznie, był kolejną okazją ku temu, by szeregach kaliskiej drużyny zaprezentowała się środkowa z Ukrainy, Hanna Magerova. Po raz pierwszy w warunkach meczowych szkoleniowcy sprawdzili natomiast nową rozgrywającą, która ma już za sobą kilka sezonów na parkietach Ligi Siatkówki Kobiet, a w składzie kaliskiego beniaminka zastąpi Sylwię Kucharską.

Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz 4:0 (25:21, 25:23, 26:24, 15:13)

Budowlani: Brakocević, Babicz, Pencova, Stoltenborg, Urban, Śmieszek oraz Stenzel (l), Kędziora (l), Łyszkiewicz, Tobiasz, Polańska, Twardowska

Energa MKS: Janicka, zawodniczka testowana, Kecman, Magerova, Wańczyk, Strózik oraz Głowiak (l), Kulig (l), Sobolewska, Andrzejczak, Cygan, Dybek, Stroińska, Wałek.

Top