Główna > Sekcja siatkówki żeńskiej > Wzmocnienie w drużynie siatkarek! Alicia Ogoms w Energa MKS Kalisz!

Wzmocnienie w drużynie siatkarek! Alicia Ogoms w Energa MKS Kalisz!

Wzmocnienie w szeregach siatkarek! Do drużyny dołączyła środkowa Alicia Ogoms. Ta kanadyjska zawodniczka zdobywała doświadczenie w wielu europejskich klubach, a po załatwieniu wszelkich formalności będzie pomagać zespołowi Energa MKS Kalisz!

Alicia Ogoms (ur. 2 kwietnia 1994 w Winnipeg) – kanadyjska siatkarka, grająca na pozycji środkowej.

Środkowa trafiła do pilskiej drużyny przed sezonem 2016/2017, a gra w PTPS-ie była dla niej początkiem profesjonalnej kariery. W minionych rozgrywkach wystąpiła w 25 meczach PTPS-u, zaserwowała 14 asów, zanotowała 64 bloki i skończyła 137 ataków. Była jedną z wiodących postaci w zespole, a sezon 2016/2017 Enea PTPS Piła zakończyła na 11. miejscu Orlen Ligi. Po roku gry w Pile postanowiła przenieść się do Włoch. Alicia Ogoms została siatkarką beniaminka włoskiej ligi, SAB Volley Legnano. To druga zagraniczna zawodniczka pozyskana przez SAB Volley, wcześniej do zespołu dołączyła kolumbijska skrzydłowa Amanda Coneo.

Ogoms po raz pierwszy znalazła się w reprezentacji Kanady w 2013 roku. Trener Marcello Abbondanza powołał ją do szerokiej kadry na rozgrywki World Grand Prix.

Witamy Alicie w naszym klubie i życzymy powodzenia!

Data urodzenia: 02.04.1994

Pochodzenie: Kanada