Jesteś tutaj
Główna > #Volleyball > Cenna lekcja z Pałacem Bydgoszcz

Cenna lekcja z Pałacem Bydgoszcz

Siatkarki Energa MKS Kalisz uległy na własnym parkiecie zespołowi Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz 0:3. Drużyna gości zapewniła cenną lekcję dla kaliskiego zespołu.

Mecz rozpoczął się od skutecznego bloku zawodniczki z Bydgoszczy. Po 3 punktowym prowadzeniu pierwszy punkt dla zespołu z Kalisza zdobyła Rebecka Lazic. Po pięknym ataku Natalia Strózik doprowadziła do remisu 4:4. Skutecznym blokiem popisały się zawodniczki z Kalisza, czyli Natalia Stróżyk i Ewelina Janicka po zdobyciu punktu na tablicy nadal remis. Udany atak Eweliny Krzywickiej dał drużynie gości 2 punktowe prowadzenie (9:11). Po świetnym ataku ze środka Eweliny Janickiej na tablicy pojawił się kolejny remis 13:13. Przy stanie 17:14 dla przeciwniczek trener Wiktorowicz poprosił o przerwę dla swojej drużyny. Skutecznym zagraniem kolejny raz popisała się atakująca kaliskiej drużyny zbliżając się do rywalek na 17:18. Wtedy o drugą przerwę poprosił pierwszy trener Energa MKS Kalisz. Niestety błąd po stronie kaliszanek i problemy z przyjęciem doprowadziły do 5 punktowej przewagi drużyny gości. Po ataku Eweliny Krzywickiej bydgoszczanki zdobyły piłkę setową. Set zakończył się skutecznym blokiem drużyny Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz, która wygrywała pierwszą partię do 19.

Drugi set rozpoczął się od skutecznego ataku kaliszanek. Pierwszy punkt dla Bydgoszczy zdobyła Monika Fedusio po ataku po prostej. Po pięknej, długiej wymianie punkt dla Kalisza zdobyła Rebecka Lazic, a MKS wyszedł na prowadzenie 3:1. Dwa asy serwisowe bydgoszczanek szybko wyrównały stan meczu. Po błędach w przyjęciu trener Wiktorowicz decyduje się na zmianę, na boisku pojawiła się Kinga Dybek, która zmieniła Ljubice Kecman. W zespole gości na zagrywce świetnie radziła sobie Magdalena Ziółkowska. Przy stanie 3:5 trener Wiktorowicz poprosił o przerwę dla swojej drużyny, a zaraz po niej punkt dla drużyny zdobyła Ewelina Janicka. Świetne serwisy gości pozwoliły im wyjść na prowadzenie 6:9. Coraz większe problemy w przyjęciu i chwilowy przestój w grze zmusiły trenera Wiktorowicza do wzięcia drugiej przerwy, przy prowadzeniu drużyny z Bydgoszczy 10:14. Zawodniczki Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz nie oddały prowadzenia już do końca seta, deklasując kaliszanki i kończąc drugą partię z wynikiem 14:25.

Trzeci set był zdecydowanie bardziej wyrównany niż poprzednie odsłony meczu. Dobre zagrania i skuteczne bloki można było zaobserwować po obu stronach siatki. W drużynie Energa MKS Kalisz wyróżniały się Natalia Strózik i Rebecka Lazic, a zespole gości Monika Fedusio oraz Ewelina Krzywicka. Na tablicy wyników pojawił się remis 9:9. Drużyna z Bydgoszczy zdobyła kilka punktów z rzędu i wyszła na prowadzenie 12:17. Siatkarki gości zgubiły jednak rytm, co wykorzystały kaliszanki zmniejszając różnicę do jednego punktu (16:17). Końcówka seta była bardzo emocjonująca, zawodniczki obu zespołów walczyły o każdą piłkę. Ostatecznie lepsze okazały się bydgoszczanki, które zakończyły trzecią partię i cały mecz wynikiem 21:25. Najlepszą zawodniczką meczu została Ewelina Krzywicka.

Sponsorem tytularnym klubu Energa MKS Kalisz jest Grupa Energa.

Mecz Ligi Siatkówki Kobiet : Energa MKS Kalisz – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 0:3 (19:25, 14:25, 21:25)

Składy drużyn:

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz: Patrycja Polak-Balmas, Marta Ziółkowska, Natalia Misiuna, Magdalena Mazurek, Ewelina Krzywicka, Monika Fedusio, Monika Jagła

Energa MKS Kalisz: Ewelina Janicka, Natalia Strózik, Adrianna Budzoń, Rebecka Lazic, Cygan Aleksandra, Ljubica Kecman, Klaudia Kulig, Anna Głowiak, Kinga Dybek, Aleksandra Wańczyk, Małgorzata Sobolewska

Top