Jesteś tutaj
Główna > #Volleyball > MAMY TO !!!

MAMY TO !!!

Pierwsze zwycięstwo za 3 pkt. w Lidze Siatkówki Kobiet.

Do piątkowego meczu beniaminek znad Prosny przystąpił z nowym sztabem szkoleniowym. Jackowi Pasińskiemu asystowali Filip Brzeziński i Daniel Przybylski, a na rozgrzewce także Dominik Witczak. Do swojej dyspozycji mieli oni pozyskane w tym tygodniu zawodniczki – Annę Miros i Katarzynę Wawrzyniak. Poza składem znalazła się natomiast Ewelina Brzezińska, bo czas nie pozwolił na spełnienie wszystkich formalności związanych z jej przenosinami z Włoch, ale w MKS-ie zadebiutuje już w następnej potyczce.

MKS po liftingu rozegrał jedno z lepszych spotkań w tym sezonie. W trzech z czterech setów piątkowego starcia przeważał nad wyżej notowaną, ale też zmagającą się z różnymi problemami Legionovią, i to dość wyraźnie. Do wygranej bez straty partii zabrakło niewiele. W końcówce trzeciej odsłony, najbardziej zaciętej, kaliszanki prowadziły 20:18, ale potem straciły trzy punkty z rzędu, a od remisu 23:23 dwa oczka i potrzebny był jeszcze jeden set.

Dobrze do drużyny wprowadziła się Anna Miros. Doświadczona atakująca nie zawiodła w decydujących fragmentach pierwszej partii, w której miejscowe przegrywały już 6:10, ale szybko odrobiły straty, wychodząc na prowadzenie 14:12, powiększając je jeszcze pod koniec seta. I właśnie przytomny plas mistrzyni Europy rozstrzygnął jego losy. Mocnym ogniwem MKS-u była ponadto przesunięta z ataku na przyjęcie Rebecka Lazić. Do niej trafiały ważne piłki i z reguły je kończyła. Podobnie zresztą jak Ljubica Kecman, która została nową kapitan zespołu. I jak na liderkę przystało, to ona była autorką ostatniego punktu w czwartym secie, na 25:15. I jej także wręczono statuetkę dla MVP.

Dla siatkarek z Kalisza było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie, ale dopiero pierwsze za trzy punkty. W sumie mają one na koncie osiem oczek i przynajmniej na jakiś czas odbiły się od dna tabeli Ligi Siatkówki Kobiet. Po piątkowym triumfie przeskoczyły z 12. na 10. miejsce. A kolejny mecz rozegrają w najbliższą środę w Ostrowcu Świętokrzyskim z tamtejszym KSZO.

Sponsorem tytularnym klubu Energa MKS Kalisz jest Grupa Energa.

Michał Sobczak

***

Energa MKS Kalisz – DPD Legionovia Legionowo 3:1 (25:20, 25:17, 23:25, 25:15)

Energa MKS: Ogoms 14, Budzoń 3, Lazić 19, Cygan 5, Miros 13, Kecman 18 oraz Kulig (l), Strózik 2, Wawrzyniak, Dybek

Legionovia: Jasek 4, Olenderek 2, Polak 1, Górecka 11, Wójcik 11, Kicka 20 oraz Adriana Adamek (l), Agnieszka Adamek (l), Pickrell 4, Sobalska, Rojecka 1

MVP: Ljubica Kecman (Energa MKS)

Top