Główna > Sekcja siatkówki żeńskiej > Siatkarki Energa MKS Kalisz – Drużyną Roku 2018

Siatkarki Energa MKS Kalisz – Drużyną Roku 2018

Czempionów z najstarszego miasta w Polsce uhonorowano podczas podsumowania roku sportowego 2018.

– W szczególnym dla środowiska sportowego dniu, podsumowania roku sportowego 2018 z uwagą patrzymy w stronę zawodników, którzy w minionym roku swoimi wspaniałymi osiągnięciami dostarczyli kaliszanom niezapomnianych przeżyć i emocji. Sukcesy, osiągane w zmaganiach rangi regionalnej, ogólnokrajowej i międzynarodowej, umacniają w nas poczucie dumy wspólnotowej. Doceniamy rolę trenerów, którzy swoimi metodami szkoleniowymi doprowadzili wychowanków na szczyty zmagań na terenie Polski, Europy i świata. Słowa uznania należą się również działaczom, z determinacją i uporem zabiegającym o zapewnienie jak najlepszych warunków do żmudnej pracy zawodników i ich opiekunów. Ukłon kierujemy również w stronę licznych sprzymierzeńców sportu, a przede wszystkim jego mecenasów – powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Drużyna Roku 2018 – Siatkarki Energa MKS Kalisz

MVP 2018 wybrana została Ewelina Janicka

Trenerem 2018 Roku wybrano natomiast Mariusza Wiktorowicza, za którego statuetkę odebrał Błażej Wojtyła – Prezes MKS Kalisz Sp. z o.o., który został też wybrany Działaczem Sportowym Roku.