Na kolejkę przed zakończeniem fazy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet zespół Energi MKS Kalisz zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasowych rozgrywkach. Zdecydował o tym wtorkowy, zwycięski mecz w Ostrowcu  Świętokrzyskim, w którym podopieczne Jacka Pasińskiego pokonały tamtejsze KSZO 3:0.

Była to zaległa potyczka 14. kolejki. Mecz miał odbyć się już w połowie stycznia, ale na prośbę rywalek dwukrotnie przekładano jego termin. Pojedynek był dla kaliskiej ekipy szalenie ważny, bowiem w przypadku wygranej za trzy punkty podopieczne Jacka Pasińskiego zapewniały sobie utrzymanie w Lidze Siatkówki Kobiet. Zważywszy na fakt, że rywalem był zamykający ligową tabelę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, zadanie wydawało się jak najbardziej realne. Rzeczywistość potwierdziła te przypuszczenia. Siatkarki Energi MKS nie pozostawiły przeciwniczkom żadnych złudzeń i w nieco ponad godzinę rozstrzygnęły losy spotkania na swoją korzyść.

Kaliszanki rozpoczęły od mocnego uderzenia, już w pierwszym secie rozbijając rywalki do 12. Drugą odsłonę też miały pod kontrolą, od początku utrzymując nad rywalkami  kilkupunktową przewagę. Dopiero w końcówce, goniące wynik siatkarki KSZO doprowadziły do remisu po 22, ale decydujących momentach lepsza okazała się ekipa Energi MKS, która dzięki skutecznym atakom Eweliny Janickiej zwyciężyła 25:22. Trzecia partia była zarazem ostatnią w całym spotkaniu, bowiem i tym razem triumfowały kaliszanki. Mecz mogły zakończyć prowadząc 24:19, ale broniące się dzielnie przeciwniczki zdołały jeszcze wygrać kilka akcji. Kropkę nad „i” postawiła Rebeca Lazić ustalając wynik seta na 25:22 i całego meczu 3:0.

Wtorkowa wygrana kaliskich siatkarek sprawiła, że na kolejkę przed zakończeniem zasadniczej fazy sezonu są już pewne utrzymania w Lidze Siatkówki Kobiet. Obecnie zajmują ósme miejsce w tabeli, a w najbliższą niedzielę w ostatnim pojedynku tej części rozgrywek  podejmą w hali Arena drużynę Budowlanych Łódź. Początek spotkania o godz. 18:30.