W 3. serii spotkań rundy spadkowej PGNiG Superligi piłkarze ręczni Energi MKS Kalisz, dzięki kapitalnie rozegranej końcówce meczu, pokonali Zagłębie Lubin 30:29. To trzecie z rzędu zwycięstwo podopiecznych Patrika Liljestranda w tej fazie zmagań.

Od samego początku mecz miał bardzo emocjonujący przebieg. Do ostatnich sekund ostateczny wynik stał pod dużym znakiem zapytania, bo walka była niezwykle wyrównana, zwłaszcza w pierwszej odsłonie, gdzie przewaga żadnej z drużyn nie była wyższa niż dwie bramki. To jednak gospodarze schodzili na przerwę prowadząc jednym trafieniem (17:16), a i po powrocie na parkiet przez długi czas byli zespołem minimalnie lepszym. W 46. minucie odskoczyli nawet na cztery bramki (25:21), a w oczy przyjezdnych zaczęło zaglądać widmo przegranej. Jeszcze na sześć minut końcem ekipa Bartłomieja Jaszki prowadziła trzema golami (28:25). Ambitnie walczący kaliszanie popisali się jednak kapitalnym finiszem aplikując rywalom pięć z rzędu trafień, na które gospodarze odpowiedzieli tylko jednym. Trzy cenne punkty wróciły więc do Kalisza.

To już trzecia z kolei wygrana Energi MKS i trzecia z rzędu porażka „Miedziowych”, których sytuacja w walce o utrzymanie w PGNiG Superlidze coraz bardziej się komplikuje. Świetną skutecznością w środowym pojedynku popisał się Kiryl Kniazieu, który rzucił rywalom aż 11 goli, z czego trzy w decydującej, końcowej fazie meczu. On też wybrany został MVP spotkania.

Kolejny starcie rundy spadkowej kaliszanie rozegrają już w najbliższą sobotę, przed własną publicznością. Do hali Arena zawita ekipa Arki Gdynia, która podobnie jak Energa MKS ma na koncie komplet zwycięstw. Szykują się więc ogromne sportowe emocje.

3. seria rundy spadkowej, 24.04.2019 r.

MKS Zagłębie Lubin – Energa MKS Kalisz 29:30 (17:16)

Kary: Energa MKS – 18 min. Czerwona kartka: Krzysztof Misiejuk (30. min, za faul), Zagłębie – 10 min. Rzuty karne: Energa MKS 3/5, Zagłębie 4/5.

Zagłębie: Małecki 1, Skrzyniarz – Gębala 6, Bondzior 5, Dudkowski 5, Sroczyk 5, Jaszka 3, Chychykalo 2, Pietruszko 2, Borowczyk, Dawydzik, Kużdeba, Moryń, Mrozowicz, Pawlaczyk, Stankiewicz.
Energa MKS: Padasinau, Zakreta, Potocki – Kniazieu 11, Szpera 6, Krycki 4, Pilitowski 4, Bałwas 2, Drej 2, Grozdek 1, Piotr Adamczak, Adamski, Bożek, Czerwiński, Kwiatkowski, Misiejuk, Wojdak.