Jesteś tutaj
Główna > #Volleyball > Kadrowiczka wzmacnia Energę MKS

Kadrowiczka wzmacnia Energę MKS

Weronika Centka została nową siatkarką Energi MKS Kalisz. To trzecia zawodniczka młodego pokolenia, która wzmocniła szeregi zespołu Jacka Pasińskiego na sezon 2019/2020.

Niespełna 19-letnia zawodniczka występuje na pozycji środkowej. Pochodzi z Bełchatowa i właśnie tam, w miejscowym UKS Korona, stawiała pierwsze siatkarskie kroki. Potem mierząca 191 cm siatkarska podjęła naukę w SMS PZPS Szczyrk i związała się z Budowlanymi Łódź. W zeszłym roku wraz z reprezentacją Polski juniorek sięgnęła po brązowy medal mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej. W tym sezonie reprezentacyjnym znalazła się w szerokiej kadrze seniorskiej drużyny na trwającą Ligę Narodów.

Weronika Centka jest trzecią siatkarką młodego pokolenia, która dołączyła do kaliskiej ekipy przed nowym sezonem. Wcześniej drużynę prowadzoną przez Jacka Pasińskiego zasiliły środkowa Adrianna Rybak i przyjmująca Zuzanna Szperlak.

(mso)

 

Sponsorem Tytularnym klubu Energa MKS Kalisz jest Grupa Energa

Top