Jesteś tutaj
Główna > #Volleyball > Z Chemika do Energi MKS-u. Justyna Łysiak nową libero kaliskiej drużyny.

Z Chemika do Energi MKS-u. Justyna Łysiak nową libero kaliskiej drużyny.

Reprezentantka Polski Justyna Łysiak została nową siatkarką Energi MKS Kalisz. Urodzona w Kluczborku zawodniczka występuje na pozycji libero.

Miniony sezon 20-letnia siatkarka spędziła w Chemiku Police. Częściej jednak niż na parkiecie, przebywała w gabinetach rehabilitacyjnych, z uwagi na poważną kontuzję barku, z jaką się zmagała. Na szczęście utalentowana siatkarka wraca do pełni sił. W Kaliszu będzie chciała odbudować formę i wrócić do regularnej gry. Z takim też celem klub z Polic postanowił wypożyczyć ją do drużyny znad Prosny na sezon 2019/2020.

Justyna Łysiak jest doskonale znana trenerowi MKS-u Jackowi Pasińskiemu. Była jego podopieczną w sezonie 2017/2018, gdy obecny szkoleniowiec kaliskiego zespołu pracował w Enei PTPS Piła. Ponadto w zeszłym roku występowała w seniorskiej reprezentacji Polski. Wcześniej była młodzieżową reprezentantką kraju.

Nowa libero MKS-u jest oficjalnie siódmą siatkarką, z którą kaliski klub podpisał umowę na nadchodzącą kampanię.

(mso)

 

Sponsorem Tytularnym klubu Energa MKS Kalisz jest Grupa Energa

Top