W 16. kolejce TAURON Ligi udajemy się na wyjazdowy mecz z Pałacem Bydgoszcz, który w najwyższej lidze siatkówki kobiet gra nieprzerwanie od 29 lat. W pierwszej rundzie w Kaliszu wygraliśmy 3:2, z pewnością emocji nie zabraknie również w poniedziałek. Spotkanie będzie bardzo ważne dla układu tabeli przed fazą play-off. W tej chwili zajmujemy 7 miejsce w tabeli z 23 punktami, natomiast Pałac jest na 9 miejscu, do tej pory gromadząc na swoim koncie 15 punktów.

Czytaj więcej

Rozgrywająca Jokera i MVP niedzielnego spotkania, Katarzyna Wenerska, opowiedziała o swoich wrażeniach po meczu i najbliższej perspektywie przed Jokerem. Statuetka MVP też zawsze cieszy, ale to zespół jest w tym wszystkim najważniejszy. – powiedziała kapitan zespołu ze Świecia. Co ciekawe, Katarzyna to druga pochodząca ze Świecia zawodniczka w historii, która zdobyła MVP w najwyższej klasie rozgrywkowej siatkówki żeńskiej. 

Czytaj więcej

Po dobrym wejściu do TAURON Ligi forma Jokera Świecie spadła, jednak w ostatnim czasie postawiono na zmiany. Funkcję trenera przejął związany wcześniej z #VolleyWrocław Wojciech Kurczyński, a drużynę wzmocniła doświadczona przyjmująca z przeszłością w ŁKS-ie, Natalia Skrzypkowska. Skutek – wywalczenie tie-breaka z Rzeszowem i dobry występ w Kaliszu. 

Czytaj więcej

Po ogromnych emocjach i niezwykle wyrównanej końcówce niestety przegrywamy z Jokerem Świecie 2:3. Zespół prowadzony od niedawna przez nowego trenera, Wojciecha Kurczyńskiego wykorzystał braki kadrowe Energa MKS-u i zdołał odwrócić stan rywalizacji w czwartym secie. MVP spotkania została rozgrywająca Jokera, Katarzyna Wenerska, a najwięcej punktów w naszym zespole zdobyła Julia Szczurowska (24). 

Czytaj więcej

Pod koniec roku nasz zespół sprawił kibicom i samemu sobie chyba najpiękniejszy możliwy prezent. 23 grudnia pokonaliśmy niepokonanego do tej pory lidera TAURON Ligi, Developres SkyRes Rzeszów. 10 stycznia spróbujemy z podobną formą wejść w Nowy Rok. Pierwszym przeciwnikiem Joker Świecie, a transmisję z hali Arena Kalisz przeprowadzi Polsat Sport. Początek meczu o 17:30.

Czytaj więcej

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar