Miłosz Bekisz wzmocnił nasz zespół przed obecnym sezonem. Okazję na debiut w naszych barwach będzie miał już w niedzielę, kiedy na przeciwko stanie jego były zespół – Chrobry od początku sezonu pokazuje dobrą piłkę ręczną. Musimy podejść do tego rywala z dużym szacunkiem, ale przede wszystkim skoncentrować się na naszej grze i założeniach taktycznych na to spotkanie – mówi przed spotkaniem nasz lewoskrzydłowy.

Miłosz Bekisz / fot. Michał Rabiega

Poza lewym skrzydłem trener Strząbała szykuje również dla Miłosza istotną rolę w defensywie. Niestety, z powodu drobnego urazu nasz nowy zawodnik nie wystąpił w dwóch pierwszych seriach PGNiG Superligi (8 i 12 września). Od poniedziałku przygotowuje się jednak na pełnych obrotach do meczu z Chrobrym Głogów i liczy na debiut w niebiesko-biało-czerwonych barwach właśnie na parkiecie hali Kalisz Arena.

Nie ukrywam, że ostatni okres czasu był dla mnie ciężki, bo pod koniec okresu przygotowawczego złapałem uraz, który wykluczył mnie z początku nowego sezonu ligowego. Ciężko pracowałem przez okres rehabilitacji, czuję się bardzo dobrze i jestem gotowy pod względem fizycznym i psychicznym do niedzielnego meczu. Dlatego od początku tygodnia robię wszystko, żeby pokazać trenerowi, że zasługuje na szansę. Głęboko wierzę w to, ze ją dostanę, a wszystko będzie w porządku i będę mógł wystąpić na parkiecie.

Pomimo nieobecności Miłosza nasz zespół w świetnym stylu, po raz pierwszy w historii pokonał zespół Azotów Puławy. Takie zwycięstwa budują zespół, ale radość nie trwała długo, bo już od wtorku zespół przystąpił do kolejnego zadania, którym jest pierwsze domowe spotkanie w sezonie 2021/22

Na pewno mamy za sobą dwa ciężkie spotkania na początku tego sezonu. Niestety minimalnie przegraliśmy w Zabrzu, rozegraliśmy jednak świetne spotkanie w Puławach, gdzie pokonaliśmy brązowego medalistę Mistrzostw Polski. To bez wątpienia buduje morale zespołu, chłopaki pokazali ogromny charakter od stanu -7 na początku meczu udało nam się dogonić rywala, a później konsekwentnie przejmować kontrolę nad spotkaniem i wygrać. Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, jednak wszyscy zapomnieliśmy o meczu z Azotami i koncentrujemy się tylko i wyłącznie na naszym najbliższym przeciwniku – Chrobrym Głogów.

O naszym niedzielnym rywalu Miłosz wie sporo, bo przez 3 ostatnie lata był zawodnikiem głogowskiego zespołu. Mimo miłych wspomnień nie zostawia sentymentów i jasno mówi o celu na niedzielę, jakim są 3 punkty.

Dla mnie osobiście to spotkanie nie będzie miało większego znaczenia. Oczywiście w Chrobrym Głogów spędziłem fajny okres, poznałem wspaniałych ludzi i rozwinąłem się jako zawodnik. Podchodzę jednak do tematu profesjonalnie, teraz jestem zawodnikiem Energa MKS-u Kalisz i zrobię wszystko, żeby to mój zespół odniósł zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu. Co do gry Chrobrego, od początku nowego sezonu pokazują, że grają dobrą piłkę ręczną. Musimy podejść do tego rywala z dużym szacunkiem, ale przede wszystkim skoncentrować się na naszej grze i założeniach taktycznych na to spotkanie. Myślę, że jeśli je zrealizujemy to o wynik możemy być spokojni. Gadać można dużo, ale tą naszą jakość, której od siebie wymagamy chcemy pokazać w niedzielę na parkiecie. Zwłaszcza grając u siebie, z kibicami, którzy będą nas dopingować. Bardzo chcemy dobrze zacząć sezon we własnej hali, więc pełna koncentracja, mobilizacja i w niedzielę na pewno damy z siebie wszystko na parkiecie.

Mecz z Chrobrym rozpocznie się w niedzielę, 19 września o 13:15. Bilety można kupić przez portalu KupBilet.pl,w salonach EMPiK i bezpośrednio przed meczem w hali Kalisz Arena (kasy będą otwarte na godzinę przed meczem). Serdecznie zapraszamy!