Energa MKS Kalisz 35:29 Real Astromal Leszno.

Do meczu rewanżowego z MKS Real Astromal Leszno 2001/2002 juniorzy trenowani przez Eugeniusza Lijewskiego przystąpili podbudowani drugą wygraną w rundzie rewanżowej Wielkopolskiej Ligi Juniorów odniesioną zaledwie trzy dni temu na parkiecie Lidera Swarzędz. Od pierwszej minuty meczu jasnym było, że nasi juniorzy są w dobrej dyspozycji. Postawili twardą obronę przekonani słowami trenera, że właśnie obrona to klucz do wygranej w każdym meczu. Drużyna zeszła na przerwę z pięciobramkowym prowadzeniem. W pewnym momencie drugiej połowy prowadzili już różnicą dwunastu trafień. Podwójne kary odgwizdane przez sędziów w końcowej fazie gry wpłynęły destrukcyjnie na zespół juniorów. Pozwoliło to przeciwnikowi pomniejszyć rozmiary naszej ostatecznej wygranej do sześciu bramek psując nieco obraz dobrej gry zespołu w trakcie meczu. Fantastycznymi interwencjami w pierwszej połowie popisywał się nasz bramkarz Adam Lipicki kolejny raz dowodząc, że jeśli przeciwnikom choć trochę w ataku przeszkodzą nasi obrońcy to bramkarz załatwi już resztę. Rozegranie udanie prowadził dochodzący do swojej zwykłej wysokiej formy Maciej Przybył. Maciej dobrze rozdzielał piłki, z wyczuciem nadawał tempo grze, oddawał skuteczne rzuty i podejmował próby angażowania do gry kołowych. Z lewej strony rozegrania do meczu przystąpił Maks Staszak z kontuzją ręki rzucającej. Mimo luk w treningu Maks wykazał się aktywnością, utrzymaną kondycją, dobrą współpracą z kolegami i wieloma udanymi zagraniami, których część zakończyła się zdobytymi bramkami. Etatowego skrzydłowego Pawła Raszewskiego trener Lijewski wykorzystywał również z powodzeniem przy rozegraniu w lewej części pola gry. Po przeciwnej stronie bardzo udane zawody zaliczył Wojtek Błaszczyk, który oprócz rewelacyjnej współpracy ze skrzydłowym oraz środkiem rozegrania we właściwych momentach decydował się na zagrania indywidualne punktowane na tablicy wyników przez sędziego stolikowego. Niewspomniany dotychczas Mateusz Winnicki swoją grą zapisał całkowicie osobny rozdział w historii wielkopolskiej piłki ręcznej. Najstarsi sympatycy dyscypliny nie pamiętają bowiem meczy, w których prawy skrzydłowy rzuciłby tak dużo bramek zamieniając każdą otrzymaną piłkę na bramkę. Kolejny mecz juniorzy Energa MKS Kalisz rozegrają 29 listopada na wyjeździe z faworyzowaną KPR Ostrovia 2000/2001. Tradycyjnie drużyna wraz ze sztabem dziękuje za doping publiczności i już teraz gorąco zaprasza wszystkich sympatyków oraz Klub Kibica MKS Kalisz na swój ostatni mecz sezonu ligowego 2018/2019 we własnej hali. W dniu 12 grudnia naszym przeciwnikiem będzie WKS Grunwald Poznań.