W 15. serii PGNiG Superligi przystępujemy do drugiego rewanżu. Tym razem do Kalisza przyjeżdża TORUS Wybrzeże Gdańsk, drużyna zdeterminowana do awansu w górę tabeli, co pokazała między innymi stawiając twarde warunki Łomży Vive Kielce w poprzedniej serii. Koncentrujemy się już nad kolejnym meczem, na pewno w czwartek pokażemy lepszą grę. – powiedział po meczu z Zagłębiem Mikołaj Krekora. Mecz będzie można obejrzeć na portalu emocje.tv, początek transmisji o godzinie 18.

na fot. Mateusz Kus, Marek Szpera (Energa MKS Kalisz) Jacek Sulej, Mateusz Wróbel (TORUS Wybrzeże Gdańsk)

Wybrzeże przyjedzie do Kalisza po bardzo dobrym meczu z Kielcami. U siebie z mistrzami Polski wygrali pierwszą połowę, a utytułowani przeciwnicy uciekli im na bezpieczny dystans dopiero w ostatnich 15 minutach. W meczu z Vive pierwszy mecz po kontuzji rozegrał główny strzelec gdańskiego zespołu, Mateusz Wróbel a debiut zaliczył sprowadzony niedawno Kolumbijczyk Santiago Mosquera. Wybrzeże w tej chwili znajduje się na 11. miejscu w tabeli PGNiG Superligi, ale traci tylko 3 punkty do 9. miejsca.

Nasz zespół podejmuje Wybrzeże po meczu z Zagłębiem. W tym spotkaniu z bardzo dobrej strony pokazał się Piotr Krępa, autor sześciu trafień. Bezbłędny jeśli chodzi o rzuty karne był Kamil Adamski, trafił aż siedmiokrotnie. Kilka dobrych interwencji zaliczył również Mikołaj Krekora.

Generalnie wszystkich nas stać na lepszą grę, tak drużynowo jak indywidualnie, więc będziemy nad tym pracować. Cykl przygotowań, który rozpoczęliśmy zaraz po meczu z Zagłębiem był lekko skrócony, bo z Gdańskiem gramy 5 dni po poprzednim meczu. Pamiętamy mecz w pierwszej rundzie, który zakończył się naszym zwycięstwem w dramatycznych okolicznościach, dopiero po rzutach karnych. To pokazuje, że w czwartek również może być dużo emocji, a my zrobimy wszystko, żeby wygrać ten mecz u siebie.

Musimy pokazać pełnię swoich możliwości w meczu z Wybrzeżem. Porozmawialiśmy o tym co możemy robić lepiej, przepracowaliśmy cykl przygotowawczy przed meczem i oby w czwartek gra wychodziła nam lepiej.  – dodał Konrad Pilitowski

Punkty w meczu z Wybrzeżem będą bardzo ważne w kontekście walki o najlepszą piątkę ligi. W tej chwili zrównaliśmy się punktami z Gwardią Opole, więc czwartkowy mecz będzie miał bardzo duże znaczenie. Mecz będzie można obejrzeć na portalu emocje.tv, początek transmisji o godzinie 18.

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar