Wszystko już jasne. W nowym sezonie szczypiorniści MKS-u Kalisza zadebiutują w PGNiG Superlidze. Nasz klub znalazł się wśród ośmiu, które dziś jako pierwsze otrzymały licencję.

Komisarz Ligi PGNiG Superligi Piotr Łebek rozpatrzył dziś szesnaście wniosków o udział w najwyższej klasie rozgrywkowej mężczyzn. Licencję uzyskało 8 klubów, a wśród nich MKS Kalisz. Ponadto występów w nadchodzącym sezonie PGNiG Superligi mogą być pewne Orlen Wisła Płock, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, Meble Wójcik Elbląg, KS SPR Chrobry Głogów, Wybrzeże Gdańsk, SPR Stal Mielec i MKS Zagłębie Lubin.

Jak poinformowała dziś Justyna Woja, dyrektor ds. komunikacji i rzecznik prasowy PGNiG Superligi, te właśnie kluby spełniły wszystkie kryteria wymagane do udziału w rozgrywkach ligi zawodowej PGNiG Superligi w sezonie 2017/2018: sportowe, prawne, finansowe i infrastrukturalne.

W przypadku siedmiu klubów, tj. Gwardii Opole, MMTS Kwidzyn, NMC Górnik Zabrze, KPR RC Legionowo, SANDRA SPA Pogoń Szczecin, Spójnia Gdynia, Azoty-Puławy komisarz Ligi PGNiG Superligi odroczył decyzję o wydaniu licencji ze względu na potrzebę uzupełnienia dokumentacji. Termin ponownego rozpatrzenia wniosków ustalono na 12 lipca 2017 r. Natomiast klub VIVE Kielce uzyskał zgodę Komisarza Ligi PGNiG Superligi na przedłożenie dokumentów licencyjnych do 28 lipca 2017 r.,  decyzja zapadnie do 4 sierpnia 2017 r.