Najskuteczniejszy w ofensywie obrotowy ostatniego sezonu PGNiG Superligi, nominowany do nagrody Obrotowego Sezonu Piotr Krępa zostaje w naszym zespole. Kontrakty przedłużyli również lider obrony Mateusz Kus i Kamil Pedryc. Skład obrotowych uzupełni Wiktor Karpiński z SMS-u ZPRP w Płocku.

Piotr Krępa jeszcze przed transferem do Kalisza uchodził za jednego z najgroźniejszych obrotowych PGNiG Superligi, jeśli chodzi o grę w ataku. Dobra forma w naszych barwach pozwoliła mu ugruntować swoją pozycję. Przyszły sezon będzie jego trzecim w barwach naszego klubu, a poprzednie dwa kończył z nominacjami dla najlepszego zawodnika sezonu na swojej pozycji. W ubiegłej kampanii był drugim najlepszym strzelcem zespołu trafiając do bramki rywali 103 razy.

Również trzeci sezon w niebiesko-biało-czerwonych barwach spędzi Mateusz Kus. To zawodnik specjalizujący się w grze obronnej, będący w tym elemencie liderem naszego zespołu. Poza wyżej wymienioną dwójką kontrakt przedłużył również wykorzystywany głównie w defensywie Kamil Pedryc, a skład obrotowych uzupełni absolwent SMS ZPRP w Płocku Wiktor Karpiński, który został właśnie powołany do młodzieżowej kadry narodowej.