Kaliscy szczypiorniści rozegrali kolejne wyjazdowe spotkania z drużynami naszych południowych sąsiadów. Po spotkaniu 1 sierpnia ze słowackim HT Tatranem Preszów na dwa tygodnie przed startem PGNiG Superligi udali się do czeskiego Brna. Tam rozegrali trzy spotkania, w tym z wielokrotnymi medalistami Mistrzostw Czech i uczestnikami Pucharu EHF, Duklą Praga i SKKP Handball Brno. 

fot. facebook SKKP Handball Brno

Kaliska drużyna do Czech wyruszyła tydzień po sparingu z Wybrzeżem Gdańsk we własnej hali. Z najtrudniejszym przeciwnikiem zmierzyli się już pierwszego dnia. Dukla Praga to trzykrotny Mistrz Czech i etatowy uczestnik Pucharu EHF. W poprzednim sezonie ligi czeskiej Dukla zajęła drugie miejsce wygrywając 16 z 21 spotkań. Mecz miał dość wyrównany przebieg, ale ostatecznie to zawodnicy prowadzeni przez trenera Tomasza Strząbałę wygrali 28:25 w dobrym stylu rozpoczynając serię spotkań w Czechach. W następnych dwóch dniach mieli rozegrać dwumecz z SKKP Handball Brno, natomiast Dukla miała zmierzyć się z bundesligowcem – HSC Coburg.

Gospodarze zagrali bardzo dobrą pierwszą połowę wygrywając z Energa MKS-em 15-12. W drugiej części kaliszanie podkręcili jednak poziom gry w obronie i pozwolili zawodnikom z Brna tylko na 4 trafienia, samemu rzucając 12. Gospodarze na pewno nie byli zadowoleni z takiego rozwoju spraw, jednak Energa MKS Kalisz ostatecznie wygrał 24:19. W niedzielę, przed powrotem, rozegrano drugie spotkanie z Brnem. Po bardzo wyrównanym meczu MKS wygrał po raz trzeci w Czechach 25:24.

Nowy sezon PGNiG Superligi rozpocznie się w pierwszy weekend września. Energa MKS Kalisz rozpocznie rozgrywki wyjazdowym meczem z Zagłębiem Lubin. Pierwsze domowe spotkanie rozegrają dwa tygodnie później z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

 

***

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny Klubu

sponsor - energa

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar