Superliga sp. z o.o. ogłosiła terminarz rozgrywek na nowy sezon PGNiG Superligi. Tegoroczne zmagania rozpoczną się w pierwszy weekend września (5-6.09). Dokładne terminy i godziny poszczególnych spotkań, transmisji i meczu inauguracyjnego poznamy na początku sierpnia. Energa MKS Kalisz pierwsze dwa spotkania, z Zagłębiem Lubin i Wybrzeżem Gdańsk rozegra na wyjeździe. W pierwszym domowym spotkaniu, 19 lub 20 września podejmie Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Drużynę MKS-u w przyszłym sezonie poprowadzi trener Tomasz Strząbała.

Nadchodzący sezon będzie wyjątkowy. PGNiG Superliga przeszła rewolucyjną zmianę systemu rozgrywek. W sezonie 2020/2021 rozegrana zostanie tylko runda zasadnicza, w systemie mecz i rewanż, po której poznamy ostateczny układ tabeli, w tym mistrza Polski i zespół, który spadnie do 1 ligi oraz stoczy baraż o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ta zmiana ma pozwolić na rozgranie pełnego sezonu, również, gdyby sytuacja epidemiologiczna, związana z epidemią COVID-19, zmusiła Superligę do wstrzymania rozgrywek na kilka tygodni.

Kolejną zmianą są terminy rozgrywania poszczególnych serii. W związku ze zmianami w europejskich rozgrywkach, które od sezonu 2020/2021 będą odbywały się we wtorki, środy i czwartki, prawie wszystkie serie PGNiG Superligi odbędą się w weekendy. Nowe terminy mają umożliwić zespołom występującym w VELUX EHF Lidze Mistrzów oraz Lidze Europejskiej, możliwość odpowiedniego przygotowywania się do rywalizacji i dać niezbędny czas na odpoczynek w przeładowanym sezonie.

Staraliśmy się w tym trudnym czasie wyważyć wszystkie „za i przeciw” pomiędzy interesami klubów, reprezentacji Polski oraz atrakcyjnością ligi dla kibiców. Ogromny wpływ na naszą decyzję miał też przeładowany do granic możliwości kalendarz oraz dbałość o zdrowie i komfort zawodników. Będziemy uważnie śledzić rozgrywki, ale naszym zdaniem już teraz można śmiało powiedzieć, że zapowiadają się one najatrakcyjniej od kilku sezonów – powiedział Marek Janicki Prezes Zarządu Superliga sp. z o.o.

Sezon 2020/2021 rozpocznie się w pierwszy weekend września, a każdy zespół rozegra 26 serii spotkań. Koniec pierwszej rundy zaplanowany jest na 13 grudnia. Po tym terminie przewidziana została przerwa świąteczna połączona z czasem na zgrupowania reprezentacji, przygotowującej się do udziału w styczniowych Mistrzostwach Świata. Drużyny wrócą do gry 6 lutego. Koniec sezonu zaplanowano na 22 maja, a w przypadku awansu polskiego zespołu, do turnieju finałowego Ligi Europejskiej – na 6 czerwca.

W każdej serii zobaczymy minimum 2 transmisje telewizyjne na kanale TVP Sport, w aplikacji mobilnej TVP Sport i stronie www.tvpsport.pl . Wybrane mecze będą transmitowane również przez lokalne ośrodki TVP3 na kanałach regionalnych, w internecie na stronie tvpsport.pl i w aplikacji mobilnej TVP Sport. Szczegółowe terminy poszczególnych meczów będziemy poznawać z kilku tygodniowym wyprzedzeniem.