BILETY   |   MKS TV

ENERGA MKS KALISZ

Oficjalna strona internetowa

Sponsorem Tytularnym Klubu Energa MKS Kalisz jest Energa Grupa ORLEN.

Hala Sportowo – Widowiskowa „Kalisz Arena”

Najnowocześniejsza hala sportowo-widowiskowa w Wielkopolsce, zlokalizowana przy ulicy Prymasa Stefana Wyszyńskiego na kaliskim osiedlu Dobrzec.

Podstawowe informacje:

Adres: ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24, 62-800 Kalisz
Otwarcie: 04.12.2006
Widownia: 3164
Płyta boiska – 57,2 x 33,7 m
Wysokość – min. 16,0 max 32 m
Koszt Budowy: 24.800 mln zł

Centralnym punktem hali jest boisko do gier o wymiarach 57,2m x 33, 7m. W najniższym miejscu nad boiskiem wysokość hali wynosi 16 metrów, co w pełni odpowiada przepisom dotyczącym rozgrywek w piłce siatkowej, które określają, że wysokość ta powinna wynosić min. 12,5 m.
W hali znajduje się 8 szatni dla zawodników z pełnym zapleczem sanitarnym, z czego cztery przystosowane są dla osób niepełnosprawnych, 4 pokoje dla trenerów, 2 pokoje sędziowskie, salka konferencyjna, reżyserka i pomieszczenia dla federacji sportowych – gier zespołowych, a także sauna, sala do ćwiczeń fitness, świetnie wyposażona siłownia i dwie salki o wymiarach 240 m2 każda, przeznaczone do indywidualnych treningów. Na parterze znajdują się też trzy ciągi szatniowe dla widzów i barek kawowy uruchamiany przy okazji imprez. Ponadto hala jest bezpośrednio połączona z oddaną wcześniej salą treningową, co w przypadku turnieju umożliwia prowadzenie rozgrzewek i meczów w niewielkim odstępie czasu. Obiekt wyposażony jest w klimatyzację i wentylację mechaniczną. Natomiast w przypadku braku prądu załącza się agregat prądotwórczy zapewniający dokończenie zawodów i bezpieczne opuszczenie hali przez kibiców.