W środowy wieczór niepokonane do tej pory Azoty Puławy okazały się lepsze od Energa MKS-u Kalisz. Nasi szczypiorniści toczyli wyrównaną walkę do 20. minuty, ale świetne wejście Mateusza Zembrzyckiego pozwoliły gościom wypracować przewagę, którą utrzymali już do końca spotkania. Mecz w szczerych słowach podsumował nasz kapitan, Marek Szpera.

Czytaj więcej

Zespół Grota Budowlanych Łódź nie miał łatwego wejścia w sezon. Przegrał nawet trzy pierwsze kolejki będąc wtedy w dolnej części tabeli, jest to jednak sytuacja dawno nieaktualna. Budowlane wygrały 8 ostatnich spotkań z rzędu pokonując m.in. Radomkę, ŁKS czy Chemika Police będąc w tej chwili na 2 miejscu w tabeli TAURON Ligi. 

Czytaj więcej

Świetne 20 minut i kapitalne wejście do bramki Mateusza Zembrzyckiego pozwoliło Azotom przejąć kontrolę nad spotkaniem. Puławianie po kolejnym bardzo dobrym meczu pokonują Energa MKS Kalisz i awansują na drugie miejsce w tabeli. Najskuteczniejszy w meczu był Andrii Akimienko (10 bramek), a w bramce świetnie zaprezentował się wprowadzony z ławki Mateusz Zembrzycki (55% ob.).

Czytaj więcej

Mateusz Góralski już po raz drugi został wybrany Graczem Tygodnia. W dwóch zeszłotygodniowych meczach rzucił 13 bramek w 16 próbach i to m.in. dzięki jego pewnej postawie w ataku Energa MKS Kalisz wygrała z Górnikiem Zabrze i Grupą Azoty SPR Tarnów. Dodatkowo nie mylił się z rzutów karnych. Głosowanie na Gracza Tygodnia Mateusz wygrał sześcioma głosami z Robertem Kamyszkiem.

Czytaj więcej

Nasz domowy mecz z Azotami Puławy był w tym sezonie przekładany już dwa razy. Doliczając końcówkę poprzedniego sezonu, kiedy przez przerwanie rozgrywek ligowych z powodu koronawirusa również nasz domowy mecz z Azotami, mamy trzy takie przypadki. Tym razem jednak udało się i 2 grudnia podejmiemy trzecią drużynę w tabeli PGNiG Superligi. Poznajcie naszego środowego przeciwnika.

Czytaj więcej

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar