BILETY   |   MKS TV

ENERGA MKS KALISZ

Oficjalna strona internetowa

Sponsorem tytularnym klubu
Energa MKS Kalisz jest
Energa Grupa ORLEN

Zespół juniorów Energa MKS Kalisz udowodnił, że potrafi walczyć i wygrywać! Zawodnicy odnieśli zwycięstwo na meczu wyjazdowym z MKS Real Leszno, w którym pokonali gospodarzy 24:36!

Drużyna Energi MKS Kalisz już pierwszą połowę powinna wygrywać 4-5 bramkami. Zespół grał bowiem bardzo dobrze w obronie, ale niestety pojawiały się problemy w sytuacjach rzutowych. Bardzo dobra postawa bramkarza gospodarzy oraz trudności jakie sprawiała kaliskim juniorom para rozgrywających Rybarczyk – Jaszkiewicz, zadecydowały o wygranej gospodarzy w pierwszej połowie (14:12).

Uwagi, rady i zalecenia przekazane w przerwie przez trenera Eugeniusza Lijewskiego podziałały na zawodników mobilizująco. Po wznowieniu gry kaliszanie zdominowali przeciwnika i szybko wyrównali wynik, by zaraz wyjść na nieoddane już do końca meczu prowadzenie. Wraz z kolejnymi zdobywanymi bramkami nabierali pewności siebie i systematycznie powiększali prowadzenie. Na podkreślenie zasługuje kapitalna gra w obronie oraz fantastyczna postawa obu bramkarzy Adama Lipickiego i Kamila Michalskiego. Na tej bazie drużyna budowała swoje akcje ofensywne.

Bardzo dobrze spisywali się również Filip Owczarek, Dominik Januszkiewicz, zdobywca wielu bramek Maks Staszak, obdarzony dobrym rzutem Wojtek Błaszczyk. skrzydłowi Mateusz Winnicki i Paweł Raszewski oraz kołowy Patryk Sipka.

Ostatecznie zespół z Kalisza pokonał nieprzewidywalnego przeciwnika w stosunku 36:24, odnotowując pierwszą w tym sezonie wygraną na wyjeździe.

Kolejny mecz w ramach Wielkopolskiej Ligi Juniorów drużyna rozegra 15 października, na własnym parkiecie – czyli hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 17. Jej rywalem będzie KPR Ostrovia. 

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar