Siatkarki Energi MKS SMS w świetnym stylu wygrały półfinałową grupę Mistrzostw Polski Juniorek. W niedzielę przypieczętowały awans do finału krajowego czempionatu, wygrywając w Poznaniu z miejscowym Energetykiem 3:1.

W półfinałowej rywalizacji uczestniczyły cztery zespoły. Kaliszanki zakończyły zmagania z kompletem zwycięstw. Już po sobotniej wygranej z #VolleyWrocław były pewne awansu do turnieju finałowego. Stawką niedzielnego meczu z niepokonanym też wcześniej Energetykiem było pierwsze miejsce w grupie.

Pierwszy set padł łupem poznanianek, choć kaliszanki prowadziły w nim już 17:12. Przewagi nie zdołały jednak utrzymać i po wyrównanej końcówce przegrały 23:25. Wyraźnie podrażnione takim obrotem spraw podopieczne Daniela Przybylskiego i Marcina Widery drugą odsłonę kontrolowały od początku do końca, zwyciężając do 18. Pod znakiem jeszcze większej dominacji kaliskiej drużyny przebiegały dwie kolejne partie. W czwartej od stanu 7:7 MKS zdobył sześć punktów i nie wypuścił wygranej z rąk. Ostatni punkt był dziełem Pauliny Damaske, która została wybrana MVP całego turnieju. Nagrody indywidualne w zespole z Kalisza otrzymały ponadto Natalia Ciesielska (najlepsza przyjmująca) i Zofia Szczotkiewicz (najlepsza rozgrywająca).

Zarówno Energa MKS, jak i Enea Energetyk awansowały do finału Mistrzostw Polski Juniorek. O medale rywalizować będzie osiem najlepszych drużyn w kraju.

Enea Energetyk Poznań – Energa MKS SMS Kalisz 1:3 (25:23, 18:25, 16:25, 13:25)

Energa MKS SMS: Natalia Ciesielska, Paulina Damaske, Julia Papszun, Zofia Szczotkiewicz, Marta Budnik, Julia Mazur (l), Julia Kontowicz, Wiktoria Mazur, Roksana Perzyńska, Agata Olejniczak (l), Karolina Natanek, Amelia Kowalska, Martyna Łabuz, Zuzanna Czekalska

Klasyfikacja końcowa
1. Energa MKS SMS Kalisz    3    6    9:2 – awans do finału MPJ
2. Enea Energetyk Poznań    3    5    7:3 – awans do finału MPJ
3. #VolleyWrocław    3    4    4:8
4. ABiS SP 64 Budowlani Łódź    3    3    2:9

***
Michał SobczaK

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor rozgrywek LSK

sponsor - plus
sponsorzy
sponsorzy
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar