Po drugim meczu turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski Juniorek siatkarki Energi MKS SMS Kalisz są już pewne awansu do zmagań finałowych.
W sobotę podopieczne Marcina Widery i  Daniela Przybylskiego pokonały w Poznaniu ekipę #VolleyWrocław 3:1.

W piątek kaliszanki pokonały bez straty seta ekipę Budowlanych Łódź, a w sobotę odniosły drugie zwycięstwo. Tym razem ograły #VolleyWrocław, oddając wrocławiankom jedną partię. Premierowa odsłona okazała się dość wyrównana, ale w końcówce rywalki odskoczyły na pięć oczek (17:22) i mimo pogoni kaliskiej drużyny, skończyło się przegraną do 23. To podrażniło ambicje podopiecnzych Daniela Przybylskiego, które w kolejnych setach nie pozostawiły przeciwniczkom żadnych złudzeń, wygrywając wysoko do 13, 14 i 16.

W sobotę drugą wygraną zanotował też Energetyk Poznań, który pokonał 3:0 Budowlanych. To oznacza, że przed ostatnim dniem turnieju losy awansu do finału są już rozstrzygnięte. O medale mistrzostw Polski juniorek powalczą drużyny z Kalisza i Poznania.

Turniej w Poznaniu zakończy się w niedzielę. O 12:00 w meczu, którego stawką będzie pierwsze miejsce w grupie półfinałowej, Energa MKS zagra z miejscowym Energetykiem. Dwie godziny wcześniej na parkiet wybiegną siatkarki z Wrocławia i Łodzi.

Wyniki sobotnich meczów turnieju półfinałowego MPJ
#VolleyWrocław – Energa MKS SMS Kalisz 0:3 (25:23, 13:25, 14:25, 16:25)
Enea Energetyk Poznań – ABiS SP 64 Budowlani Łódź 3:0

***
Michał Sobczak

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor rozgrywek LSK

sponsor - plus
sponsorzy
sponsorzy
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar