Sezon TAURON Ligi wkracza w decydującą fazę. Ostatni pojedynek stoczymy z DPD Legionovią Legionowo, a zwycięzca dwumeczu zajmie siódme miejsce w końcowej tabeli. Dla naszego zespołu byłoby to wyrównanie najlepszego wyniku od czasu powrotu kaliskiej siatkówki do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Monika Gałkowska (Energa MKS Kalisz) w walce na siatce z Jessicą Rivero Marin (DPD Legionovia Legionowo)
Monika Gałkowska (Energa MKS Kalisz) w walce na siatce z Jessicą Rivero Marin (DPD Legionovia Legionowo) / fot. Michał Rabiega

Po piątkowym meczu z Developresem nie wiedzieliśmy z kim zagramy w dwumeczu o 7 miejsce. Legionovia jeszcze prowadziła w serii z Radomką 1-0, ale już w sobotę radomianki wyrównały stan rywalizacji, a we wtorek do półfinału wprowadziła je nowa przyjmująca, Ana Bjelica. W tej sytuacji w sobotę na pierwszy mecz serii o 7 miejsce do Areny Kalisz przyjedzie Legionovia.

W fazie zasadniczej mierzyliśmy się z legionowiankami dwukrotnie. W meczu decydującym o awansie do play-offów wygraliśmy w Arenie Kalisz 3:1 po świetnym meczu. 19 punktów zdobyła Monika Gałkowska, 18 Emilia Mucha a 7 bloków punktowych i 9 wybloków dołożyła Monika Ptak. Nagrodę MVP odebrała jednak nasza libero, Justyna Łysiak, która w tym meczu zaliczyła aż 86% w przyjęciu. Legionovia z kolei wygrała u siebie w meczu rozgrywanym zaraz po kwarantannie naszego zespołu. W fazie zasadniczej nasze sobotnie rywalki były lepsze zaledwie o dwa punkty, możemy więc spodziewać się niezwykle wyrównanej rywalizacji.

W dwumeczu o 7 miejsce powalczymy o zakończenie sezonu 2020/21 miłym akcentem. Po wielu emocjach i siłach zostawionych na parkiecie, punktach zdobywanych często również w spotkaniach z teoretycznie silniejszymi przeciwnikami wyrównanie najlepszego wyniku we współczesnej historii klubu byłoby bardzo dobrym podsumowaniem 8 miesięcy ciężkiej pracy. Pierwszy mecz serii jest zaplanowany na 27 marca, o godzinie 18:30. Rewanż z kolei ma zostać rozegrany 1 kwietnia o 18:00 w Legionowie. W przypadku remisu po dwóch spotkaniach rozegrany zostanie decydujący, złoty set.

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny Klubu

sponsor - energa

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar