Pokonujemy 2:0 Grot Budowlanych Łódź i jesteśmy już w ćwierćfinale rozgrywanego w Gdańsku turnieju Pre-Zero Grand Prix. Tym razem najskuteczniejsza w naszym zespole była Justyna Łukasik (10 punktów), ale zdobycz punktowa rozkładała się bardzo równomiernie. 

W drugiej rundzie Pre-Zero Grand Prix pokonaliśmy Grot Budowlanych Łódź

Na otwarcie gdańskiego turnieju pokonaliśmy po niezwykle emocjonującym meczu LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:1. Nasz mecz drugiej rundy był pierwszym spotkaniem drugiego dnia turnieju, więc chwilę przed rozgrzewką śledziliśmy jeszcze mecz Polska – Japonia na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

W kolejnej rundzie już czekał finalista poprzedniej edycji (z tego powodu rozstawiony), Grot Budowlani Łódź. Początek spotkania był bardzo wyrównany, a żaden z zespołów nie potrafił na dłużej objąć przewagi większej niż 1 punkt, a kilkoma sprytnymi zagraniami popisała się Sylwia Kucharska. Udało się dopiero w środkowej fazie seta, kiedy nasz zespół wyszedł na prowadzenia 21:18 i doprowadził tę trzypunktową przewagę już do końca wygrywając pierwszego seta 25:22.

Druga partia rozpoczęła się od dobrej gry Budowlanych. Łodzianki wyszły na niewielkie prowadzenie, ale po przerwie dla trenera Jacka Pasińskiego odrobiliśmy straty i przez kilka najbliższych wymian toczyła się wyrównana gra punkt za punkt. Tym razem przełamanie przyszło jednak szybciej niż w pierwszym secie. Niewielkie prowadzenie naszego zespołu 12-10 po chwili powiększyło się do stanu 19-12. Łodzianki zdecydowanie nie mogły poradzić sobie ze świetną grą naszego zespołu, który równomiernie rozkładał ataki, tak jak zauważyła to już po pierwszym spotkaniu Ewelina Żurowska mówiąc, że „staramy się, żeby każda z nas brała udział w każdej akcji i przede wszystkim dobrze się przy tym bawiła”. Takie podejście było widać na boisku, co więcej przynosiło ono bardzo dobre rezultaty. Ostatecznie aż 4 zawodniczki przekroczyły granicę 5 punktów, a najskuteczniejsza była Justyna Łukasik. Sporą różnicę zrobiła również bardzo dobra postawa w polu zagrywki, skąd na stronę Budowlanych powędrowało aż 7 asów. Budowlane nie dały rady nawet częściowo odrobić strat i drugiego seta kaliski zespół wygrał aż  25:14.

O wejście do najlepszej 4 turnieju zagramy w sobotę o 11:30 z #Volleyem Wrocław, który pokonał ŁKS Commercecon Łódź. Transmisję z meczu przeprowadzi Polsat Sport.

MKS Kalisz 2:0 Grot Budowlani Łódź (25:22, 25:14)

MKS Kalisz: Ewelina Żurowska (6), Oriana Miechowicz (1), Justyna Łukasik (10), Monika Gałkowska, Emilia Mucha (6), Aleksandra Dudek (6), Sylwia Kucharska (6), Natalia Gajewska (2)

Sylwia Kucharska i Emilia Mucha
Sylwia Kucharska i Emilia Mucha

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny Klubu

sponsor - energa

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar