Od piątku do niedzieli siatkarki Energi MKS SMS Kalisz rywalizować będą o wejście do finału Mistrzostw Polski Juniorek. Półfinałowy turniej z udziałem kaliszanek rozegrany zostanie w Poznaniu.

tolica Wielkopolski jest w tym sezonie szczęśliwa dla ekipy prowadzonej przez Daniela Przybylskiego. To w Poznaniu kaliszanki sięgały po mistrzostwo Wielkopolski, pokonując m.in. miejscowego Energetyka. Teraz ponownie spotkają się z tym zespołem na jego terenie. Rewanż zapowiada się interesująco, bo rywalki na pewno postawią twarde warunki. Zwłaszcza że do półfinału mistrzostw Polski juniorek awansowały w podobnym stylu, co MKS, nie tracąc w ćwierćfinale choćby seta.

Mecz Energetyka z Energą MKS rozegrany zostanie w niedzielę o 12:00, na zakończenie trzydniowych zmagań. Wcześniej kaliska ekipa będzie się starała sprostać drużynom ABiS SP 64 Budowlani Łódź i #VolleyWrocław. Obie, podobnie jak kaliszanki, stanowią młodzieżowe zaplecza ekstraklasowych klubów. W swoich ćwierćfinałach zajmowały drugie lokaty. Z zespołem z Łodzi team znad Prosny spotka się w piątek o 19:30, a z siatkarkami z Wrocławia w sobotę o 13:00.

Półfinałowa rywalizacja toczyć się będzie systemem każdy z każdym. Do finału Mistrzostw Polski Juniorek awansują dwie najlepsze drużyny.

Półfinał Mistrzostw Polski Juniorek – harmonogram meczów

piątek, 6 marca