Nasze juniorki rozpoczęły turniej finałowy mistrzostw Polski od pewnego zwycięstwa 3:0 z Pałacem Bydgoszcz. Zespół prowadzony przez trenera Marcina Widerę broni ubiegłorocznego srebrnego medalu. Turniej Finałowy Mistrzostw Polski Juniorek w Dębicy potrwa do 30 kwietnia. 

 Rywalizację w grupie I rozpoczęliśmy od pojedynku z Pałacem Bydgoszcz. Pierwsze wymiany rozstrzygały się na korzyść naszego zespołu, ale po chwili lepszą serię zaliczyły bydgoszczanki wychodząc na prowadzenie 11-8. Po czasie dla trenera Widery dziewczyny uspokoiły jednak grę i najpierw odrobiły straty, a po kolejnym fragmencie gry punkt za punkt zaczęły stopniowo przejmować kontrolę nad setem. Dobrą formę prezentowały środkowe oraz atakująca Marta Twardoch. W końcówce Pałac nie był w stanie skutecznie odrabiać strat co doprowadziło do pewnej wygranej w premierowej odsłonie.

Podobny przebieg co pierwsza partia miały również dwie kolejne. Bydgoszczanki nawiązywały wyrównaną walkę w pierwszych wymianach, w trzecim secie prowadziły nawet 6-2, ale konsekwentna gra naszego zespołu w połączeniu z ograniczeniem błędów pozwalała prędzej czy później zbudować przewagę, która kończyła się pewnym zwycięstwem. Ostatecznie wygraliśmy 3:0, nagrodę MVP otrzymała rozgrywająca Pola Janicka, a najlepiej punktującą zawodniczką meczu została nasza przyjmująca, Karolina Staniszewska (14 punktów).

Następnymi rywalkami naszych juniorek w grupie I będą UKS Atena Warszawa (27.04, g. 10:00) i WTS Solna Wieliczka (28.04, g. 13:00). Dwa najlepsze zespoły z każdej z dwóch grup utworzą pary półfinałowe. Rywalizacja w strefie medalowej odbędzie się w dniach 29-30 kwietnia. Transmisję wszystkich spotkań można oglądać na kanale debica.tv w serwisie Youtube. 

KS Pałac Bydgoszcz – MKS SMS Kalisz 0:3 (17:25, 17:25, 16:25)

MVP: Pola Janicka (MKS SMS Kalisz)

Pałac: Dominika Surlit 6, Nikola Klepacka 4, Dominika Milun 7, Joanna Garncarz 5, Zofia Ejsmont 4, Anna Nowak 1, Weronika Dutkiewicz (libero) oraz Wiktoria Szewczyk 1, Ewelina Franz 2, Gabriela Smoleńska.

MKS SMS: Pola Janicka 4, Karolina Staniszewska 12, Natalia Kecher 9, Marta Twardoch 14, Zofia Sobanty 4, Oliwia Nastawska 5, Klaudia Łyduch (libero) oraz Natalia Pajdak (libero), Oliwia Pietrzak 1, Klara Kempfi, Amelia Dombrowska 7. 

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny / Sponsor Główny

sponsor - energa

Sponsor Tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor Tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar