Po trzech dniach turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski kadetek Energa MKS SMS Kalisz jest jednym z dwóch niepokonanych zespołów. Awans do półfinału krajowego czempionatu ma już zapewniony. W meczu o pierwsze miejsce w zmaganiach kaliszanki zmierzą się w niedzielę ze Stalą Mielec.

Do grupy finałowej ćwierćfinałowych zmagań, które od czwartku rozgrywane są w hali PWSZ, kaliszanki awansowały z kompletem zwycięstw. Po trzeci triumf sięgnęły w sobotę, gładko ogrywając SMS Ostróda, w setach do 8, 15 i 13 (MVP meczu została Oliwia Majtyka). W efekcie są liderkami w stawce, a awans do półfinału Mistrzostw Polski mają już w kieszeni.

Z turnieju w Kaliszu do najlepszej „szesnastki” w kraju wejdą dwa zespoły. O ostatecznej kolejności zdecydują wyniki niedzielnych potyczek. Na zakończenie zawodów MKS zmierzy się z mającym na koncie również trzy wygrane SMS Stal Mielec. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Michał Sobczak

Wyniki sobotnich meczów

grupa finałowa
Energa MKS SMS Kalisz – SMS Ostróda 3:0 (25:8, 25:15, 25:13)