Zawodniczka poprzednio w najwyższej klasie rozgrywkowej reprezentowała zespoły KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Atomu Trefla Sopot. W ubiegłym sezonie była solidnym punktem jednego z pozytywnych zaskoczeń Ligi Siatkówki Kobiet – PTPS-u Piła dwukrotnie będąc wybieraną MVP spotkania.

Drużyna z Piły przez wielu była typowana jako jeden z kandydatów do spadku. Ostatecznie okazało się, że zawodniczki PTPS-u w przedwcześnie zakończonym sezonie zajęły ósme miejsce, w normalnych realiach kwalifikujące do gry w play-offach. Swój wkład w dobry wynik zespołu miała Karolina Bednarek dziesiąta najczęściej blokująca siatkarka ligi, wybierana najlepszą zawodniczką wygranych spotkań z ŁKS-em i Wisłą Warszawa. Środkowa na ekstraklasowych parkietach rozegrała do tej pory trzy sezony rozgrywając 60 meczów, w których zdobyła 305 punktów, z czego 97 blokiem i 20 zagrywką. Regularnie bierze też udział w turniejach plażowych, więc może być mocnym punktem drużyny Energa MKS-u Kalisz w rozgrywkach Ligi Letniej.

Na pozycji środkowej Karolina Bednarek dołączy do młodych siatkarek – Weroniki Centki i Marty Budnik. Poza nimi kaliski klub potwierdził kontrakty Eweliny Polak, Zofii Szczotkiewicz, Julii Szczurowskiej, Moniki Gałkowskiej, Zuzanny Szperlak, Justyny Łysiak i Julii Mazur.

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar