Do Kalisza nie miała daleko, bo w zeszłym sezonie grała w Enea Energetyku Poznań. Nasza nowa atakująca, bo o niej mowa, w mijającym sezonie I ligi zdobyła 466 punktów będąc czołową atakującą rozgrywek.

Oriana Miechowicz ma 27 lat i mierzy 183 cm wzrostu. Karierę zaczynała w TPS-ie Rumia w kolejnych latach reprezentując Spartę Warszawa, NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki, E.Leclerc MOYA Radomkę Radom czy Jokera Świecie. W barwach Jokera wygrała rozgrywki I ligi w sezonie 2019/20 i wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, jednak karierę postanowiła kontynuować w Enea Energetyku Poznań. Tam została jedną z najważniejszych zawodniczek w ofensywie Energetyka, który sezon 2020/21 zakończył na 3 miejscu. Oriana w całym sezonie zdobyła aż 466 punktów, z czego 45 zagrywką i 52 blokiem, a jej najlepszą zdobyczą w pojedynczym meczu było 28 punktów w wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec.

W składzie na przyszły sezon Oriana dołącza do ogłoszonych wcześniej Kingi Wysokińskiej i Sylwii Kucharskiej. Drużynę poprowadzi trener Jacek Pasiński.

Energa MKS Kalisz – sezon 2021/22

Rozgrywające: Sylwia Kucharska,

Atakujące: Oriana Miechowicz,

Środkowe:

Przyjmujące:

Libero: Kinga Wysokińska,

Sztab: Jacek Pasiński (I trener),

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny Klubu

sponsor - energa

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar