Odkrywanie kart na przyszły sezon rozpoczynamy od sztabu szkoleniowego. Funkcję pierwszego trenera w naszym klubie przejmie odpowiedzialny za sukcesy Akademii MKS Kalisz Marcin Widera.

Trener Widera to pochodzący z Rudy Śląskiej absolwent katowickiej Akademii Wychowania Fizycznego. W sezonach 2019/20 i 2020/21 pełnił w naszym klubie rolę asystenta trenera Jacka Pasińskiego. W latach 2019 – 2022 prowadził zespoły młodzieżowe Akademii MKS Kalisz doprowadzając je do 8 medali mistrzostw Polski (5 złotych,2 srebrne i brązowy), co było największym sukcesem w historii kaliskiej siatkówki młodzieżowej. Wcześniej pracował w KPKS Halemba Ruda Śląska oraz w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu. Prowadził w roli pierwszego trenera zespół Jedynki Siewierz, był również asystentem trenera w PTPS-ie Piła w sezonie 2017/18. Od wielu lat współpracuje z młodzieżowymi reprezentacjami Polski, a w 2013 roku był asystentem
w zespole, który zdobył złoty medal mistrzostw Europy kadetek.

Swoją wiedzę rozwijał na stażach u wielu uznanych, zagranicznych szkoleniowców, m.in. Giovanniego Guidettiego, Giuseppe Cuccariniego, Andrei Anastasiego, Marka Lebedewa i Karcha Kiraly’ego. Zbierał doświadczenie w Stanach Zjednoczonych obserwując pracę zespołu uniwersyteckiego American University w Waszyngtonie  oraz kadr narodowych USA.
Od sezonu 2022/23 Marcin Widera będzie trenerem pierwszego zespołu MKS Kalisz.

 

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny / Sponsor Główny

sponsor - energa

Sponsor Tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor Tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar