Kolejna kolejka i kolejny mecz Energa MKS-u Kalisz transmitowany w telewizji. Z pierwszych czterech spotkań tylko tego pierwszego, kiedy kaliszanki pokonały 3:0 na wyjeździe PTPS Piła, nie pokazały kamery Polsatu Sport. Tym razem podopieczne trenera Pasińskiego o ligowe punkty powalczą w Świeciu z miejscowym Jokerem. Wszyscy liczą, że piękne zwycięstwo z silnym ŁKS-em zbuduje mentalnie zespół na kolejne spotkania, jednak beniaminek tego sezonu również zdążył już sprawić w nowym sezonie niespodziankę.

fot. Paweł Ciesielski / taruonliga.pl

Od rozpoczęcia sezonu TAURON Ligi minął niecały miesiąc, a siatkarki Energa MKS-u Kalisz w tym czasie stały się jedną z najbardziej ekscytujących oraz dzięki temu najczęściej pokazywanych w telewizji drużyn rozgrywek. Z pierwszych czterech kolejek aż trzykrotnie mecze kaliskiego zespołu były pokazywane na antenie Polsatu Sport, a już wiadomo, że również spotkanie piątej kolejki z Pałacem Bydgoszcz pokaże jedna z największych stacji sportowych w kraju. 

Temu, że mecze naszych siatkarek są wybierane do transmisji nie ma się co dziwić po niesamowicie emocjonującym wyjazdowym zwycięstwie z ŁKS-em w Łodzi. Młody kaliski zespół zostawił na parkiecie serca wygrywając z faworyzowanym rywalem, co zrobiło wrażenie nawet na kibicach siatkówki z całego kraju. W obu wygranych spotkaniach na początku tego sezonu widoczna była świetna współpraca całego zespołu. Osoby odpowiedzialne za wybór MVP kolejnych spotkań z szeregów Energa MKS-u miały bardzo trudne zadanie. 

Dziewczyny zagrały dziś super mecz. Bardzo mało piłek wpadało nam w boisko i cechowała nas duża determinacja w grze na siatce – powiedział po meczu szkoleniowiec MKS-u. Dobrą zmianę dały Julia Szczurowska i Zuzanna Szperlak. To co mnie mega zaskoczyło na plus to gra Julii Mazur, która zastąpiła nieobecną Justynę Łysiak. Weszła na boisko i zagrała niemal jak wytrawna libero. Jej obrony nas uskrzydlały, a atakujące grały z dużą determinacją, kończyliśmy dużo piłek w kontrze i to nas ciągnęło do przodu – tak zwycięstwo z ŁKS-em podsumował Jacek Pasiński dla którego było to pierwsze w trenerskiej karierze zwycięstwo w Łodzi występując w roli trenera zespołu z innego miasta.

Radości nie kryła też atakująca naszego zespołu Julia Szczurowska. – Świetnie się czuję, ale jak mam się czuć po wygranym spotkaniu. Głos mam zdarty, nogi jak z waty, ale bardzo się cieszę, bo takie wygrane bardzo budują. Im więcej takich meczów wygramy, im więcej włożymy w to serca, tak jak robimy to teraz, będziemy się pięły ku górze i będzie tylko lepiej. – na to samo z pewnością liczą kaliscy kibice, którzy również stawili się na wyjazdowym spotkaniu w Łodzi.

W poniedziałkowy wieczór kaliszanki zagrają wyjazdowe spotkanie z Jokerem Świecie. Jeśli mowa o najciekawszych spotkaniach początku sezonu beniaminek TAURON Ligi również potrafił zaskoczyć. W pierwszej kolejce siatkarki ze Świecia pokonały na wyjeździe Budowlane 3-1 dobrze rozpoczynając debiutancki sezon w elicie. Kolejne dwie kolejki to porażki, jednak odniesione z silnymi przeciwnikami posiadającymi medalowe aspiracje – Developresem Rzeszów i ŁKS-em. 

Energa MKS Kalisz spotkał się z Jokerem w okresie przygotowawczym, kiedy drużyna prowadzona przez Jacka Pasińskiego pokonała gospodynie poniedziałkowego spotkania 2-1. Zwycięstwo w całym turnieju organizowanym w Świeciu dały zwycięstwa w dwóch pozostałych meczach z PTPS-em Piła i Pałacem Bydgoszcz. Z drużyną ze Świecia kaliski zespół mierzył się również w oficjalnych spotkaniach na szczeblu I i II ligi. Odkąd kaliskie siatkarki występują pod szyldem MKS-u Kalisz pokonały Jokera dwukrotnie po 3:0 w sezonie 2017/18 kiedy kaliszanki wygrały rozgrywki I-ligi. 

Po trzech pierwszych kolejkach TAURON Ligi siatkarki Energa MKS-u Kalisz zajmują 6. miejsce dzięki zwycięstwom z PTPS-em Piła i ŁKS-em. Przed rozpoczęciem kolejki znajdował się o jedno miejsce wyżej, ale obecnie kaliski zespół został wyprzedzony właśnie przez łodzianki, które rozgrywały swoje spotkanie w czwartej kolejce w sobotę. Joker Świecie wygrał jedno z trzech pierwszych spotkań i w tej chwili zajmuje 8. miejsce w tabeli. Transmisję ze spotkania przeprowadzi Polsat Sport, a spotkanie rozpocznie się o 20:30 w Świeciu.

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar