Rywalizacja z E.Leclerc Radomką Radom to ostatni akcent, jaki w tym sezonie czeka jeszcze siatkarki Energi MKS Kalisz. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w poniedziałek,
16 marca, na parkiecie rywalek.

Fazę zasadniczą w Lidze Siatkówki Kobiet kaliski zespół zakończył na dziewiątej lokacie. Tuż za czołową ósemką, która zagra w fazie play-off. O tym, na którym ostatecznie miejscu zostanie sklasyfikowany, zadecyduje dwumecz z E.Leclerc Radomką Radom, która w zasadniczej części sezonu zajęła dziesiątą pozycję.

Gospodarzem pierwszego spotkania rywalizacji, której stawką jest dziewiąte miejsce na koniec kampanii 2019/2020, będzie drużyna z Radomia. Mecz rozegrany zostanie w poniedziałek, 16 marca, o godzinie 18:00. Do rewanżu dojdzie dwa dni później – w środę, 18 marca, w hali Arena. Początek drugiej potyczki zaplanowano na godzinę 18:30. Jeżeli stan zmagań po dwóch meczach będzie remisowy, zwycięzcę pary wyłoni tzw. złoty set, rozgrywany jak tie-break, czyli do 15 punktów.

Dla Energi MKS to drugi z rzędu sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jako beniaminek finiszował na siódmej lokacie. W dwumeczu o to miejsce też zmierzył się z Radomką. Tym razem stawka jest nieco mniejsza i już wiadomo, że oba zespoły sklasyfikowane zostaną na niższych pozycjach niż przed rokiem. Co ciekawe, drużyna znad Prosny zakończyła fazę zasadniczą z nieco lepszym bilansem w porównaniu z poprzednim sezonem. Mimo to zajmie niższą lokatę.

(mso)