Siatkarki Energa MKS Kalisz były o krok od doprowadzenia do tie-breaka w wyjazdowym starciu z Grotem Budowlanymi Łódź. Ostatecznie nad Prosnę wróciły na tarczy.

Kaliszanki nie najlepiej weszły w sobotni mecz, zdobywając w pierwszym secie tylko 18 punktów. W drugim przegrywały już 18:23, ale po serii czterech oczek doprowadziły do wyrównanej końcówki, rozstrzygniętej jednak na korzyść gospodyń (23:25). Nadzieję na odwrócenie losów rywalizacji dała za to trzecia odsłona, w której przyjezdne utrzymywały minimalny dystans i zwyciężyły do 22. W czwartej partii, po ataku Karoliny Drużkowskiej, kaliski zespół miał setbola przy stanie 24:23, ale do tie-breaka nie zdołał niestety doprowadzić, przegrywając po zaciętych wymianach na przewagi 28:30. Najskuteczniejszą siatkarką w szeregach Energa MKS była Aleksandra Rasińska, która zapisała na swoim koncie 25 punktów.

Dla ekipy znad Prosny była to trzecia porażka w tym sezonie TAURON Ligi. Tymczasem już w najbliższą sobotę, 10 grudnia, podopieczne Marcina Widery zmierzą się w Arenie z Grupą Azoty Chemikiem Police. Początek spotkania z mistrzyniami Polski ustalono na godzinę 19:00.

Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:18, 25:23, 22:25, 30:28)

Budowlani: Polak 2, Durul 24, Kazała 17, Fedusio 17, Sobolska 14, Gawlak 4 oraz Łysiak (l), Lisiak 1, Kędziora, Łazowska, Kąkol 1, Kukulska 1

Energa MKS: Drużkowska 17, Rasińska 25, Kuligowska 4, Efimienko-Młotkowska 12, Grabka 3, Fedorek 7 oraz Lemańczyk (l), Pajdak (l), Wójcik 9, Wawrzyniak, Bartkowska 1

MVP: Melis Durul (Grot Budowlani)