Prawie w samo niedzielne południe rozegramy ostatni mecz fazy zasadniczej TAURON Ligi w sezonie 2021/22. 20 marca o 12:15 w hali Kalisz Arena podejmiemy Pałac Bydgoszcz, a później pozostanie nam do rozegrania jedynie rywalizacja o 9. miejsce z #Volleyem Wrocław. Na niedzielnym meczu odbędzie się również zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy.

Pomimo, że dla obu zespołów, które zmierzą się w niedzielę w Kaliszu sprawa miejsc na zakończenie fazy zasadniczej TAURON Ligi jest już rozstrzygnięta emocji na parkiecie nie powinno zabraknąć. Nasz zespół z dorobkiem 23 punktów znajduje się na 9. miejscu w tabeli, bydgoszczanki są dwa miejsca niżej mając 9 punktów mniej. Stawką meczu będzie więc zakończenie fazy zasadniczej z pozytywnym akcentem, co po naszej stronie może być dobrym nastawianiem przed dwumeczem z Volleyem Wrocław o 9. miejsce w klasyfikacji końcowej sezonu 2021/22, dla Pałacu z kolei będzie to ostatni mecz obecnego sezonu. Nasz mecz w Bydgoszczy w pierwszej rundzie przyniósł emocjonujące widowisko i tie-break, w którym lepsze okazały się gospodynie, co powinno być dodatkową motywacją do lepszej gry.

W ostatnich spotkaniach nasz niedzielny przeciwnik pokazał dużo ambicji i woli walki, chociaż pokonał tylko ostatni zespół ligi, Jokera Świecie. Walczyły jednak w tie-breakach zdobywając punkty z wyżej notowanymi zespołami Grot Budowlanych Łódź i UNI Opole, co ostatecznie potwierdziło ich utrzymanie w lidze na kolejny sezon, który będzie już 31 dla Pałacu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z dobrej strony prezentowały się brazylijska przyjmująca Mariana Cassemiro, środkowa Paulina Majkowska oraz najlepiej punktująca w ostatnich spotkaniach zawodniczka Pałacu, atakująca Majka Szczepańska-Pogoda.

Niedzielny mecz rozpocznie się o 12:15, a poza halą Kalisz Arena będzie można obejrzeć go w Polsacie Box Go. Bilety można kupić w kasie hali Kalisz Arena, która otwarta będzie na godzinę przed meczem oraz w salonach EMPiK i na portalu KupBilet.pl. W trakcie meczu będzie przeprowadzona również zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy.

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny / Sponsor Główny

sponsor - energa

Sponsor Tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor Tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar