Pewnym zwycięstwem fazę zasadniczą TAURON Ligi zakończyły siatkarki Energa MKS Kalisz. We wtorkowy wieczór podopieczne Marcina Widery pokonały w hali Arena ekipę MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:0. Do play-off’ów przystąpią z piątej lokaty.

Kaliszanki nie zaczęły najlepiej, bo w pierwszej odsłonie traciły do rywalek już sześć punktów (7:13), a w końcówce pięć oczek (16:21). I właśnie wtedy nastąpił przełom, bo przy zagrywce Karoliny Fedorek, a także dzięki grze blokiem w wykonaniu Karoliny Drużkowskiej i Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej, z dużą nawiązką odrobiły straty, notując serię 8-0 (24:21). Ostatecznie wygrały premierową partię 25:22.

Początek drugiego seta też należał do przyjezdnych, ale gospodynie znów skutecznie zafiniszowały. Od stanu 22:21 celnie atakowała Aleksandra Rasińska, a na siatce popracowała Efimienko-Młotkowska (wybrana później MVP) i było 2:0. W trzeciej odsłonie emocji było nieco mniej, a gdy podopieczne trenera Widery odskoczyły przeciwniczkom na 18:13, stało się w zasadzie jasne, że zgarną z parkietu pełną pulę. Autorką decydującego punktu na 25:20 była Alicja Grabka.

Fazę zasadniczą TAURON Ligi kaliski zespół zakończył na piątej lokacie (z bilansem 11 zwycięstw i 9 porażek, co przełożyło się na 32 punkty), a to oznacza, że w fazie play-off zagra z czwartą ekipą w stawce. Jest nią BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Rywalizacja rozpocznie się za tydzień.

Sponsorem tytularnym klubu Energa MKS Kalisz jest Energa Grupa Orlen.

Energa MKS Kalisz – MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:0 (25:22, 25:21, 25:20)

Energa MKS: Drużkowska 19, Rasińska 14, Kuligowska 4, Efimienko-Młotkowska 11, Grabka 2, Fedorek 7 oraz Pajdak (l), Lemańczyk, Wójcik 6

Radomka: De Almeida Coelho 4, Bugg 3, Stepanenko 2, Murek 17, Łukasik 3, Moskwa 4 oraz Strasz (l), Adamek (l), Jasek 11, Braga, Zaborowska 1, Biała

MVP: Zuzanna Efimienko-Młotkowska (Energa MKS)

__
Michał Sobczak

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny Klubu

sponsor - energa

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar