Na ćwierćfinale siatkarki Energa MKS Kalisz zakończyły swoją przygodę w rozgrywkach TAURON Pucharu Polski Kobiet. We wtorek po zaciętym pięciosetowym boju uległy na wyjeździe Grotowi Budowlanym Łódź i to rywalki zagrają w półfinale.

Po myśli kaliszanek potoczył się pierwszy set, wygrany przez nie 25:22. Kolejne dwa padły łupem łodzianek, jednak w czwartym zdecydowanie przeważały przyjezdne, które pozwoliły Budowlanym na zdobycie zaledwie 10 punktów. Triumfatora i zarazem uczestnika Final Four wyłonił więc tie-break. Ten do pewnego momentu był dość wyrównany, ale od stanu 10:6 punktowały już tylko siatkarki z Łodzi, które awansowały w ten sposób do półfinału TAURON Pucharu Polski Kobiet.

W ekipie trenera Marcina Widery po raz kolejny znakomite zawody rozegrała Karolina Drużkowska, która zapisała na swoim koncie 26 oczek. Miano MVP przyznano natomiast środkowej Grota Budowlanych, Dominice Sobolskiej-Tarasovej.

Grot Budowlani Łódź – Energa MKS Kalisz 3:2 (22:25, 25:22, 25:18, 10:25, 15:6)

Grot Budowlani: Polak 1, Durul 16, Kazała 9, Fedusio 20, Sobolska-Tarasova 13, Gawlak 8 oraz Łysiak (l), Kukulska 2, Łazowska, Kędziora 1, Lisiak, Kąkol 1

Energa MKS: Drużkowska 26, Wójcik 14, Rasińska 15, Cygan 5, Grabka 2, Fedorek 10 oraz Lemańczyk (l), Pajdak, Wawrzyniak, Sobanty, Kuligowska

MVP: Dominika Sobolska-Tarasova (Grot Budowlani)