W czwartkowym meczu otwierającym 9. kolejkę TAURON Ligi musieliśmy uznać wyższość Chemika Police. Mimo 3 punktów Mistrzynie Polski nie wygrały jednak wcale szybko, łatwo i przyjemnie. Pierwszy set długo był wyrównany, a trzeci padł naszym łupem. Debiut zaliczył nowy trener Energa MKS-u, Adam Czekaj, a 22 punkty zdobyła najskuteczniejsza w meczu Karolina Drużkowska.

Trener Czekaj nie mógł trafić na trudniejszego przeciwnika w swoim debiucie w roli pierwszego szkoleniowca naszego zespołu. Mistrzynie Polski przyjechały z jasno postawionym celem – zdobyć 3 punkty i wrócić na pierwsze miejsce w tabeli TAURON Ligi. W wyjściowej szóstce mecz rozpoczęły do tej pory częściej wchodzące z kwadratu rezerwowych Sylwia Kucharska i Karolina Drużkowska, które zaprezentowały się z dobrej strony w ostatnim meczu z Radomką.

Cel policzankom udało się zrealizować, ale wcale nie miały w Kalisz Arenie łatwej przeprawy. Co prawda w pierwszych fragmentach meczu zarysowała się dwupunktowa przewaga Mistrzyń Polski, ale w środkowej części seta odrobiliśmy niewielkie straty po asie serwisowym Karoliny Drużkowskiej wychodząc nawet na prowadzenie 13-12. Gra punkt za punkt toczyła się właściwie do samej końcówki, ale wtedy punktowa zagrywka Igi Wasilewskiej wyprowadziła Chemika na prowadzenie 20-22. Doświadczone zawodniczki nie wypuściły tej szansy i doprowadziły pierwszego seta do zwycięstwa.

Zdecydowanym przebłyskiem w wykonaniu naszego zespołu była trzecia partia, gdzie dziewczyny świetnie odbudowały się po porażce w drugim secie. Sprawy układały się bardzo dobrze już od samego początku, kiedy seta asem otworzyła Sylwia Kucharska. Chemik nie ustępował, co doprowadziło do wymiany punkt za punkt, ale dobra seria Karoliny Drużkowskiej w ataku pozwoliła nam zdobyć  przewagę przy stanie 14-11. O czas poprosił Jacek Nawrocki, do niedawna selekcjoner Reprezentacji Polski, obecnie trener Chemika Police – przerwa nie przyniosła jednak zamierzonych skutków, bo przewagę cały czas utrzymywał nasz zespół. Żywiołowy doping publiczności jeszcze bardziej napędzał nasze siatkarki, które doprowadziły trzecią partię do pewnego zwycięstwa.

Niestety Mistrzynie Polski weszły w czwartego seta z nową energią. Rozpoczęły od prowadzenia 2-6 i chociaż zmniejszyliśmy straty do jednego punktu przy stanie 11-12 to później Chemik konsekwentnie budował swoją przewagę. Ostatecznie podopieczne trenera Nawrockiego pewnie wygrały czwartego seta zgarniając trzy punkty. Dzięki zwycięstwie w Kaliszu Chemik wrócił na pozycję lidera TAURON Ligi. Najlepiej punktującą zawodniczką meczu była Karolina Drużkowska, a MVP została wybrana Agnieszka Kąkolewska (Chemik Police). 

Energa MKS Kalisz – Grupa Azoty Chemik Police 1:3

(22:25, 17:25, 25:19, 17:25)

Energa MKS: Karolina Drużkowska (22), Ewelina Żurowska (12), Justyna Łukasik (6), Monika Gałkowska (14), Aleksandra Cygan (2), Sylwia Kucharska (2), Kinga Wysokińska (libero) oraz Emilia Mucha, Oriana Miechowicz i Natalia Gajewska.

Chemik Police: Marlena Kowalewska (4), Jovana Brakocević-Canizan (11), Iga Wasilewska (5), Martyna Czyrniańska (15), Bojana Milenković (15), Marta Pol (1), Maria Stenzel (libero) oraz Agnieszka Kąkolewska (11), Naiane De Aimeda Rios, Martyna Łukasik (9) i Katarzyna Połeć (1).

 

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny / Sponsor Główny

sponsor - energa

Sponsor Tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor Tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar