W drugim mecz naszych siatkarek na turnieju siatkówki plażowej Pre-Zero Grand Prix niestety lepsze okazały się zawodniczki Grotu Budowlanych Łódź. Po obu drużynach momentami widać było trudy już drugiego spotkania dzisiejszego dnia. W drużynie Energa MKS-u Kalisz do ciągle aktywnej Karoliny Bednarek dołączyły Ewelina Polak i Julia Szczurowska. W szeregach Grotu Budowlanych najskuteczniejsza była Jagoda Gruszczyńska, profesjonalna siatkarka plażowa zakontraktowana przez drużynę z Łodzi właśnie na cykl Pre-Zero Grand Prix.

Trzecie spotkanie tego dnia w turnieju siatkówki plażowej kobiet zorganizowanym przez PLS w Krakowie należał do najbardziej wyrównanych spotkań rozgrywek. W każdym z trzech setów przez większość czasu wynik kręcił się w okolicach remisu, chociaż nie zawsze wynikało to z walki punkt za punkt. Oba zespoły w dwóch pierwszych setach potrafiły w końcowej fazie seta odrabiać kilkupunktowe straty doprowadzając do wyrównanych końcówek. Ekipa Grotu Budowlanych na pewno śledziła dobrze pierwsze spotkanie Energa MKS-u, ponieważ podchodziły do ataków najlepszej w kaliskim zespole Karoliny Bednarek w zdecydowanie inny, skuteczniejszy sposób niż zawodniczki z Jarosławia.

Na trudniejsze sytuacje w ataku najbardziej doświadczonej na piasku kaliskiej zawodniczki świetnie odpowiedziała… rozgrywająca Ewelina Polak, która w dwóch pierwszych setach była najskuteczniejszą zawodniczką w drużynie Jacka Pasińskiego popisując się skutecznymi kiwkami, mierzonymi przebiciami w końcowe strefy boiska i ogromną ilością sportowego sprytu. W drugim secie skutecznymi atakami popisała się kilka razy również Julia Szczurowska, co pozwoliło Energa MKS-owi Kalisz wygrać drugą partię. Niestety w tie-break zdecydowanie lepiej weszły siatkarki z Łodzi i prowadzone przez reprezentantki Polski w siatkówce plażowej, Jagodę Gruszczyńską i Kingę Legietę ostatecznie wygrywając mecz, co zapewnia im awans do turnieju finałowego w Gdańsku. Kaliskie siatkarki o miejsce w finale zagrają z drużyną Volley Wrocław.