Niestety powrót po kwarantannie nie był dla siatkarek Energa MKS-u Kalisz łatwy. Po pierwsze, miały za sobą tylko jeden trening w pełnym składzie, po drugie zagrały na trudnym terenie z czwartym zespołem poprzedniego sezonu. Ostatecznie po trzech setach lepsza okazała się DPD Legionovia, jednak zwłaszcza w drugim secie kaliszanki do ostatnich piłek walczyły o zwycięstwo. Za zespołem cały czas ciągnęły się konsekwencje niedawno zakończonej kwarantanny, ponieważ trener Jacek Pasiński ciągle nie mógł skorzystać ze wszystkich zawodniczek. 

W pierwszych akcjach meczu gra była dość wyrównana, chociaż minimalnie lepsze były gospodynie. Szansę na wyprowadzenie Energa MKS-u na prowadzenie miała Zuzanna Szperlak, ale nadziała się na blok Julie Oliveiry Souzy. W środkowej fazie seta świetnie w polu serwisowym zaprezentowała się Souza i solidną przewagę zaczęły wypracowywać legionowianki, a zawodniczki z Kalisza ewidentnie ciężko wchodziły w mecz, co mogło być konsekwencją dopiero co zakończonej kwarantanny. Ostatecznie pierwszą partię pewnie wygrały gospodynie.

Druga część to znowu wyrównany początek, ale tym razem taki stan rywalizacji utrzymał się zdecydowanie dłużej. W środku partii znowu kilka punktów przewagi wypracował zespół Legionovii, jednak tym razem kaliszanki skutecznie powalczyły o odrobienie strat, a do remisu skutecznym blokiem doprowadziła Magdalena Damaske. Wyrównany stan seta utrzymywał się aż do końcowych piłek, w których niestety lepsze okazały się gospodynie, co też było nietypowe dla dotychczasowej gry kaliskiej drużyny do tej pory bardzo dobrze radzącej sobie w takich sytuacjach.

Na początku trzeciego seta trzypunktową przewagę na fali poprzedniego seta wypracowała Legionovia. Ta przewaga utrzymywała się przez środkową część seta, chociaż kaliszanki raz po raz podejmowały próby odrabiania strat. Ograniczona rotacja, do której zmuszony był trener Jacek Pasiński jednak dała o sobie znać i również trzecia partia padła łupem zespołu z Legionowa, a mecz skutecznym atakiem zakończyła Oliwia Różański.

DPD Legionovia Legionowo – Energa MKS Kalisz 3:0

Energa MKS Kalisz: Ewelina Polak (1), Monika Ptak (6), Magdalena Damaske (10), Zuzanna Szperlak (7), Weronika Centka (1), Monika Gałkowska (9), Julia Mazur (libero) oraz Karolina Bednarek (1), Julia Szczurowska (4), Marta Budnik i Patrycja Chrzan (1)

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar