Jeszcze niedawno świętowaliśmy ogromny sukces całej kaliskiej siatkówki w postaci potrójnego Mistrzostwa Polski w przedłużonym przez pandemię sezonie 2019/20. Nie minęło dużo czasu, a nasze drużyny młodzieżowe rozpoczynają długą drogę do walki o obronę tytułów w sezonie 2020/21. Już od piątku rozpoczynamy rywalizację w Mistrzostwach Wielkopolski Juniorek, będącego pierwszym wyzwaniem na drodze do turnieju finałowego Mistrzostw Polski. Nasz zespół zmierzy się z: Energetykiem Poznań, UKS-em Szamotulanin Szamotuły i UKS-em ZSMS Poznań.

Trzon naszego zespołu juniorek tworzą uczennice VII LO SMS w Kaliszu, w decydujących rundach rozgrywek wojewódzkich i ogólnopolskich wesprą ich również cztery zawodniczki trenujące na co dzień w centralnym SMS-ie w Szczyrku. Zakwalifikowały się do turnieju finałowego mistrzostw województwa dzięki wygraniu grupy eliminacyjnej nr 2 w pierwszym etapie. Okazały się lepsze od zespołów SPS Volley Piła, KS Volley Turek i SPS Volley Piła II. W grupie zdobyły 17 punktów tracąc tylko jednego seta.

Przygotowania do nowego sezonu i sama praca z młodymi zawodniczkami w trakcie jego trwania nie była łatwa. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią wszyscy musieliśmy dostosować wiele elementów naszego życia do nowej rzeczywistości.  Podobnie było z treningami grup młodzieżowych, chociaż te wywodzące się z SMS-ów były zakwalifikowane jako sport wyczynowy, co pomagało w organizacji zajęć. Dziewczyny musiały zadowolić się 10 godzinami zajęć tygodniowo, zamiast 16, ale w obecnej sytuacji ważna była w ogóle możliwość regularnego treningu. O przygotowaniach i perspektywie przed turniejem opowiedziała trenerka naszych juniorek, Anna Duma-Lalek.

Jest to dla nas ciężki sezon, ponieważ pandemia, która zaistniała nam od wiosny spowolniła trochę i zaburzyła nam cykl treningowy. Nie mogliśmy np. możliwości zorganizowania obozów, które do tej pory regularnie realizowaliśmy. Oczywiście zastąpiliśmy to przygotowaniami wyłącznie na miejscu, ale musieliśmy nasz plan dostosować do dynamicznie zmieniającej się sytuacji. Co do turnieju, myślę, że powinno być dobrze. Będziemy się wszyscy starali, żeby sukces był tak duży jak w poprzednim roku – Mistrzostwo Polski, ale najpierw musimy skupić się na finałach wojewódzkich, a dopiero później kolejnych fazach.

Pierwszy mecz rozegramy w piątek, 19 lutego o 18:30. Planowana jest transmisja z turnieju, zainteresowanym polecamy śledzenie profili Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej w mediach społecznościowych i zachęcamy do trzymania kciuki za dziewczyny!

Plan Mistrzostw Wielkopolski Juniorek w siatkówce

Piątek, 19 lutego

Enea Energetyk Poznań – UKS Szamotulanin Szamotuły

g. 18:30, Energa MKS SMS Kalisz – UKS ZSMS Poznań

Sobota, 20 lutego

UKS Szamotulanin Szamotuły – UKS ZSMS Poznań

g. 16:30, Energa MKS SMS Kalisz – Enea Energetyk Poznań

Niedziela, 21 lutego

g. 10:00, Energa MKS SMS Kalisz – UKS Szamotulanin Szamotuły

Enea Energetyk Poznań – UKS ZSMS Poznań

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor tytularny TAURON Ligi

sponsor - tauron
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar