Polski Związek Piłki Siatkowej zawiesił do odwołania rozgrywki II ligi oraz turnieje w ramach młodzieżowych mistrzostw Polski. Zawieszone zostały też rozgrywki wojewódzkie – co najmniej do 31 marca. Wszystko w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

– W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną związaną z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19, na podstawie wcześniejszych rekomendacji Premiera Mateusza Morawieckiego, Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz kolejnymi decyzjami władz lokalnych, mając na uwadze bezpieczeństwo uczestników, Polski Związek Piłki Siatkowej postanowił zawiesić do odwołania zaplanowane mecze II ligi kobiet i II ligi mężczyzn. Nowe terminy zostaną podane po unormowaniu sytuacji epidemiologicznej – informuje PZPS.

Przypomnijmy, że w rozgrywkach II ligi kobiet rywalizują siatkarki rezerw Energi MKS Kalisz, które w pierwszej rundzie fazy play-off zmierzą się z Jedynką Siewierz.

PZPS postanowił ponadto odwołać w zaplanowanych terminach turnieje półfinałowe, finałowe Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych; turnieje ćwierćfinałowe, półfinałowe i finałowe Mistrzostw Polski Młodziczek i Młodzików oraz turnieje finałowe Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów. – Nowe terminy zostaną podane po unormalizowaniu sytuacji epidemiologicznej – zaznacza PZPS. W turniejach tych rywalizować będą młodziczki, kadetki i juniorki Energi MKS.

Zawieszone zostały również rozgrywki na szczeblu wojewódzkim – co najmniej do 31 marca. Wielkopolski Związek Piłki Siatkowej poinformował w środę, że nowe terminy rozegrania finałów III ligi o miejsca 1.-4. (biorą w nich udział siatkarki Energi MKS SMS Kalisz i siatkarze MUKS Amber Kalisz) zostaną podane po unormowaniu się sytuacji epidemiologicznej w kraju.

(mso)

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor tytularny klubu Energa MKS Kalisz

sponsor - energa

Sponsor tytularny PGNiG Superligi

sponsor - pgnig

Sponsor rozgrywek LSK

sponsor - plus
sponsorzy
sponsorzy
Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar