Siatkarki Energa MKS Kalisz nie sprawiły niespodzianki na parkiecie w Rzeszowie, choć w dwóch setach napsuły trochę krwi wiceliderkom TAURON Ligi. Fazę zasadniczą rozgrywek zakończą w najbliższy wtorek.
Trudno było oczekiwać, aby z dalekiej podróży kaliszanki wróciły z tarczą. Wszak Developres doznał w tym sezonie zaledwie dwóch porażek i był murowanym faworytem sobotniego spotkania. Podopieczne Marcina Widery zrobiły jednak wiele, aby kolejne zwycięstwo nie przyszło rzeszowiankom zbyt łatwo.

W pierwszych dwóch setach decydowały końcówki. W premierowej partii przyjezdne przegrywały 19:23, ale po atakach Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej złapały z rywalkami kontakt (22:23). Ostatecznie uległy im do 23, broniąc wcześniej setbola. Podobnie było w drugiej odsłonie, w której po zbiciach Karoliny Drużkowskiej i Aleksandry Rasińskiej przewaga miejscowych w końcówce była minimalna (21:22). Tu kluczowy okazał się jednak as serwisowy Anny Obiały, po którym rzeszowianki miały piłkę setową (21:24) i choć jej akurat nie wykorzystały, to drugiej okazji już nie zmarnowały i wygrały do 22. Pod kontrolą siatkarki Developresa miały tylko trzecią partię, w której postawiły kropkę nad „i”, zwyciężając do 17.

Dla siatkarek Energa MKS była to dziewiąta porażka w tym sezonie TAURON Ligi. Na kolejkę przed końcem fazy zasadniczej plasują się w tabeli na piątej lokacie. I prawdopodobnie z tego miejsca przystąpią do play-off’ów. W ostatniej serii podejmą w Arenie niżej notowaną MOYA Radomkę Lotnisko Radom. Ten pojedynek został przełożony ze środy na wtorek, 28 marca, na godzinę 20:30.

Developres BELLA DOLINA Rzeszów – Energa MKS Kalisz 3:0 (25:23, 25:22, 25:17)

Developres: Blagojević 11, Obiała 11, Wenerska, Orvosova 13, Szlagowska 12, Jurczyk 6 oraz Szczygłowska (l), Przybyła (l), Rapacz 1, Bińczycka 2, Bagrowska

Energa MKS: Drużkowska 13, Rasińska 15, Kuligowska 3, Efimienko-Młotkowska 10, Grabka 1, Fedorek 2 oraz Lemańczyk (l), Pajdak (l), Wawrzyniak 1, Wójcik, Bartkowska, Cygan 1

MVP: Weronika Szlagowska (Developres)

__
Michał Sobczak

Sponsorzy

Sponsor Strategiczny

sponsor - miasto kalisz

Sponsor Tytularny Klubu

sponsor - energa

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Sponsor rozgrywek TAURON Ligi

Powrót do góry
Close Offcanvas Sidebar